Lietuvoje

2017.11.07 17:41

12 valstybės institucijų neturi vadovų: pavadino „zombių valdžia“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.07 17:41

Šiuo metu valstybėje mažiausiai dvylika svarbių institucijų neturi vadovo – dirba laikinieji. Opozicijos atstovas Andrius Kubilius sako, kad tai – „zombių valdžia“, nes tokios institucijos nei gyvos, nei mirusios. Premjeras Saulius Skvernelis atrėžia, kad geriau be vadovo, nei su bet kokiu.

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas Julius Pagojus atsistatydino dar pernai gruodį, kai bandant tapti teisingumo ministru paaiškėjo praeityje nuslėptas faktas apie vairavimą išgėrus. Naujasis vadovas per metus nepaskirtas.

Po skandalo dėl užsienyje darytų fotografijų Lietuvai reklamuoti valstybės remiamoje kampanijoje „Real Is Beautiful“ vasarį atsistatydino Turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė. Naujas vadovas taip pat nepaskirtas.

Po dar vieno skandalo – apie galimus finansinius pažeidimus viešai prabilus Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterei Rasai Kazėnienei atleista Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė. Naujo direktoriaus iki šiol nėra.

Po skandalų, šalių susitarimu, atleisti ar patys išėjo Vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Metrologijos inspekcijos, Turizmo departamento, registrų centro, Duomenų apsaugos inspekcijos, Kalėjimų departamento, Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, „Litexpo“, Operos ir baleto teatro, Lietuvos pašto ir Lietuvos energijos vadovai.

Už valstybės tarnybą atsakingas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pripažįsta, kad kai įstaigoms vadovauja laikinieji vadovai, jos negali dirbti taip pat gerai. Buvęs socialdemokratų premjeras Gediminas Kirkilas patvirtina, kad paprastai valstybėje be galvos būdavo tik viena kita institucija ir sako, kad rinkimus laimėjusi jauna valstiečių žaliųjų sąjunga neturi parengusi profesionalių žmonių, kokių turėdavo senosios partijos.

Kitas buvęs premjeras konservatorius Andrius Kubilius dar griežtesnis, socialiniame tinkle dabartinę valdžią dėl to pavadinęs „zombių valdžia“.

„Institucijoms vadovauja laikini vadovai ir tokiu atveju institucija tampa nei gyva, nei mirusi dėl to ir pavartojau tą analogiją su zombiais. Tiesiog matau, kad atsakingi ministrai nesusitvarko su savo pareigomis. Mano manymu, gal nepatraukli tiesiog dabartinė situacija, kai potencialiai galintys eiti ir vadovauti tokioms institucijoms žmonės mato besiblaškančią valdžią, mato iš tikrųjų neprofesionalumo labai daug tokioje valdžioje. Tai jiems eiti ir bandyti užimti tam tikras pareigas gali būti visai nepatrauklu“, – mano A. Kubilius.

Daugiau – Kristinos Jackūnaitės ir Tomo Kavaliausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt