Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.07 16:35

Vilniaus taryba nesulaukė ministerijos paaiškinimų dėl Gedimino kalno

BNS 2017.11.07 16:35

Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje antradienį miesto politikai nesulaukė kultūros viceministro Renaldo Augustinavičiaus, iš kurio tikėjosi informacijos apie Gedimino kalno būklę ir atliekamus darbus.

R. Augustinavičius sako, kad jis iš anksto savivaldybę informavo, jog atvykti negalės.

„Man atrodo, čia dezinformavo meras, mes jiems atsakėme, kad neturime galimybių atvykti, mums dabar svarbiausia kalną gelbėti. Buvo pasakyta, kad mes tikrai mielai kitą savaitę galime atvykti“, – BNS trečiadienį sakė viceministras.

Taip pat jis patvirtino, kad kalne vykdomų darbų aptarimas suplanuotas vyriausybės pasitarime trečiadienį.

„Panašu, kad kultūros ministerija ir toliau ekstremalią situaciją supranta kaip formalumą – kultūros viceministras nerado šiandien laiko užsukti į miesto tarybos posėdį tarybos nariams pasiaiškinti dėl slenkančio Gedimino kalno gelbėjimo darbų, atsakydamas elektroniniu laišku labai lakoniškai: „nėra galimybių“. Nėra daugiau ką ir pridėti“, – BNS savo ruožtu sakė sostinės mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

Naujausia didelė nuošliauža rytiniame Gedimino kalno šlaite įvyko šeštadienio rytą. Nuslinkus velėnai, atsidengė pagrindinio tako poliai, įgriuvo dalis pagrindinio tako.

Kultūros ministerija teigia, kad per pastaruoju metu vykusias nuošliaužas pagrindiniai kalno sluoksniai nepažeisti. Anot ekspertų, nuošliaužas skatina gausus lietus.

Didelius kalno tvarkybos darbus numatoma atlikti kitąmet.

Vilniaus miesto savivaldybė dėl kalno būklės yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Slenkančiame Gedimino kalne atliekant archeologinius tyrimus šiemet rasta palaikų. Mokslininkai beveik neabejoja, kad tarp vasarą atkastų palaidojimų gali būti garsiausių 1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų – Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko – palaikai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi