Lietuvoje

2017.11.07 15:35

Siūlo gyventojų eiles gydymo įstaigose mažinti ne baudomis, o paskatinimu

LRT.lt2017.11.07 15:35

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Ingrida Šimonytė ir Mykolas Majauskas įregistravo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimo ir papildymo straipsnius, kuriais siūlo ne baudimais, o skatinimu gydymo įstaigas motyvuoti mažinti pacientų patekimo pas gydytojus eiles, teigiama parlamentarų pranešime žiniasklaidai.

Įstatyme būtų įrašyta nuostata, kad teritorinė ligonių kasa, nustačiusi, kad apdraustiems pacientams sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos nepraleidus įstatymu nurodytų terminų, asmens sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo išlaidų apmokėjimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų būtų didinamas iki 5 procentų. Tokiu atveju asmens sveikatos priežiūros įstaiga būtų pati suinteresuota ir motyvuota suteikti paslaugas laiku, laikantis visų įstatyme numatytų terminų.

Parlamentarai taip pat siūlo, kad to paties įstatymo straipsniai, numatantys sankcijas už praleistą pacientų apžiūros laikotarpį, būtų atidėti dvejiems metams, iki 2020 m. sausio 1 d. Manoma, kad tokio laiko užtektų gydymo įstaigos administracijai priimti reikiamus sprendimus eilėms pas gydytojus sutrumpinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.