captcha

Jūsų klausimas priimtas

KU Menų akademija bus integruojama į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją

Klaipėdos universiteto taryba pirmadienį pritarė sprendimui universiteto Menų akademiją integruoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip antradienį pranešė Klaipėdos universitetas, sprendimas priimtas atsižvelgiant į Švietimo ir mokslo ministerijos bei LMTA kreipimusis dėl šios integracijos. Integracijai jau anksčiau pritarė Menų akademijos Taryba.

„Mes pritariame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės siekiui meninių specialybių specialistus rengti vienoje aukštojoje mokykloje, kad būtų optimaliai panaudotos dėstytojų kompetencijos ir turimi infrastruktūriniai ištekliai“, – pranešime teigia KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika.

Pasak Klaipėdos universiteto Menų akademijos dekano Vytauto Tetensko, siekiant užtikrinti profesionalių menininkų rengimą Lietuvoje ir uostamiestyje, svarbu pritarti aukštojo mokslo reformai. Prisijungimas prie LMTA užtikrins kokybišką meninių specialybių specialistų rengimą Klaipėdoje, be to, tikimasi, kad tai sudarys geresnes sąlygas studentams, nes šiais metais priėmimui į aukštąsias mokyklas Menų akademijai buvo skirtos aštuonios valstybės finansuojamos vietos.

Tarybos posėdyje taip pat aptarta tolesnė universiteto veiklos sritis – Klaipėdos universitetas sieks plėtoti jūrinių mokslų ir technologijų segmentą. Aukštoji mokykla norėtų šioje srityje bendradarbiauti su Klaipėdos valstybine kolegija ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla bei sudaryti universitetinį mokslo centrą.

Be to, Klaipėdos universiteto valdyme ir veikloje ruošiamasi kviesti dalyvauti Vakarų Lietuvos regiono savivaldybes, kurių merai savo ketinimus yra patvirtinę bendradarbiavimo memorandumu. Savivaldai siūloma formuluoti savo poreikius, universiteto tikslus ir finansiškai prisidėti prie tų poreikių įgyvendinimo.

Šiuos planus universitetas ruošiasi pristatyti Seimui ir vyriausybei.

Švietimo ir mokslo ministerija spalio pabaigoje pristatė tolesnį universitetų tinklo reorganizavimo planą. Jame dėl Klaipėdos universiteto ateities svarstomi du alternatyvūs variantai: jis arba būtų reorganizuojamas prijungiant prie plačios aprėpties valstybinio universiteto universitetinio mokslo centro teisėmis, arba liktų autonomiškas ir būtų stiprinamas, išgryninant jo profilį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...