Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.07 17:10

Vilniaus taryba atleido A. Vaitkunskienę

Vilniaus taryba pagaliau apsisprendė – balsų dauguma nuspręsta atleisti Almą Vaitkunskienę iš savivaldybės administracijos direktorės pareigų. Už tokį sprendimą balsavimo 25 tarybos nariai, prieš buvo 21, 2 biuleteniai buvo sugadinti. Tačiau aiškėja, kad balsavime būta pažeidimų, todėl tarybai siūlyta rezultatų netvirtinti. O A. Vaitkunskienė pareiškė norinti pasitraukti pati. Vis dėlto rezultatai patvirtinti, nors tai gresia teismais.

Pirmasis A. Vaitkunskienės atleidimas baigėsi mero Remigijaus Šimašiaus fiasko, nes vieno balso persvara spalio 25-osios balsavime direktorė liko eiti savo pareigas. Šįkart, atrodo, pasiruošta rimčiau. Nors jau ir pati direktorė nebebuvo tokia tikra dėl ilgalaikių savo perspektyvų šiose pareigose, posėdyje ji sakė pasitrauksianti, kai bus parengtas kitų metų miesto biudžetas.

Tačiau dar nėra aišku, ar tai pabaiga – tarybai pasiūlyta rezultatų netvirtinti. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas Liutauras Stoškus sakė, kad komisija fiksavo pažeidimus, nes dalis tarybos narių nesilaikė slapto balsavimo taisyklių, todėl slaptas balsavimas buvo vienu metu sustabdytas, konsultuotasi su Teisės departamento direktoriumi.

„Tokie pažeidimai, kai tarybos nariai nesilaiko taisyklių ir viešina savo balsavimo rezultatus. Todėl komisijai teko apsispręsti, kaip ji vertina tokius dalykus. Komisija tai svarstė prieš skaičiavimą ir konstatavo, kad nebuvo užtikrintos slapto balsavimo sąlygos. Komisija siūlo rezultatų netvirtinti“, – teigė L. Stoškus. Jo teigimu, slapto balsavimo taisykles pažeidi apie 9 tarybos nariai.

Dėkojo ir žadėjo trauktis

Šiame posėdyje administracijos direktorei prieš balsavimą buvo leista pasisakyti. Į tribūną atėjusi A. Vaitkunskienė pirmiausia dėkojo tarybos nariams, kurie ją palaikė spalio 25 dienos tarybos posėdyje.

„Negalėjau pasinaudoti tuo balsavimu kaip vieno vakaro pergale, nors kai kas sakė, kad gal turėjau išeiti iškelta galva. Tai prieštarautų ir mano vidinei nuostatai, kuri yra tokia – dirbti šį darbą gerai, ir jūsų valiai. (…) Visą šį laikotarpį po balsavimo sąžiningai vykdžiau savo pareigas, nors buvo sunku, bet stengiausi konstruktyviai dirbti su meru“, – kalbėjo A. Vaitkunskienė.

Ji taip pat teigė suprantanti, kad dokumentas su tarybos narių parašais dėl jos atleidimo yra parengtas mero iniciatyva ir yra politinis.

Kalbėdama apie savo pasiekimus A. Vaitkunskienė rėmėsi Laisvosios rinkos instituto parengtu savivaldybių indeksu, pagal kurį Vilniaus savivaldybė įvertinta išties gerai.

Kalbėdama direktorė taip pat paminėjo „Vilniaus vandenų“ pastato pardavimą Dominikonų g. Ji kalbėjo ir apie tai, kad nepritarė siūlymui naujus autobusus „Vilniaus viešajam transportui“ įsigyti veiklos nuomos būdu, o ne lizingo. „Man kėlė nerimą nutylėjimai, kai kreipdavausi, kad ir dėl „Vilniaus vandenų“, siūliau susitikti su bendrovės vadovais, pasikalbėti“, – kalbėjo A. Vaitkunskienė.

Ji taip pat pareiškė pasitrauksianti pati – kai bus parengtas kitų metų miesto biudžetas, nes, kaip teigė, jaučianti atsakomybę dėl to.

Rinkimų komisijos darbas strigo

Tiesa, jau pasiruošimas balsavimui užstrigo – kadangi atleisti direktorę galima tik slaptu balsavimu, susirinkusi balsavimo komisija (kurioje – po vieną visų tarybos frakcijos atstovą), 15min duomenimis, nesugebėjo išsirinkti pirmininko. Pusė komisijos narių iš aštuonių palaikė konservatorių Vidą Urbonavičių, kiti – „lenkų“ atstovą Zbignevą Macijevskį.

Po pakartotinio komisijos susirinkimo komisijos pirmininku išrinktas „Lietuvos sąrašo“ atstovas Liutauras Stoškus, o balsuojama bus biuletenius dedant į vokus. Tačiau šio dalyko tarybos nariai nepatvirtino, prieš tai aršiai susiginčiję. R. Šimašius Artūrui Zuokui net pagrasino apsauga.

Meras prieš posėdį telkė jėgas, kas palaiko jį ir jo siūlymą dėl A. Vaitkunskienės. Dokumentą, siūlantį atleisti A. Vaitkunskienę, pasirašė 28 tarybos nariai iš naujai suburtos valdančiosios daugumos: Liberalų sąjūdžio, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS), socialdemokratų bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų atstovai, taip pat jokiai frakcijai nepriklausantis tarybos narys Markas Adamas Haroldas.

„Šiuo metu susidariusi situacija parodo, kad dažnai stringa administracijos darbas, nepakankamas darbo koordinavimas ir nesilaikymas užduočių terminų bei neefektyvus personalo valdymas, t.y. savivaldybės administracijoje dažnėjančios konfliktų situacijos ir vis labiau blogėjantis mikroklimatas tarp darbuotojų. Šie veiksniai daro blogą įtaką sprendimų priėmimui visuose savivaldybės lygmenyse bei neigiamai atsiliepia Vilniaus miesto gyventojų problemų sprendimui ir teikiamų paslaugų kokybei“, – rašoma tarybos narių pareiškime.

Priekaištavo dėl prastos vadybos

R. Šimašius, nurodydamas, kodėl A. Vaitkunskienė turėtų pasitraukti, priekaištavo jai dėl prastos vadybos, destruktyvaus požiūrio į komandinį darbą ir personalo valdymą, direktorė taip pat kaltinama modernių ir pažangių sprendimų stabdymu bei nesuvokimu, „perteklinių biurokratinių darinių“ formavimu savivaldybėje.

A. Vaitkunskienė prieš savaitę 15min sakė pati iš pareigų trauktis neketinanti, tačiau esą jos darbo sąlygos šiuo metu itin sunkios.

„Spalio 11 dieną skubotai atleistas mano pavaduotojas Arvydas Darulis, kuris niekada neturėjo jokių nuobaudų ir jokių esminių priekaištų dėl jo vykdomų pareigų, manęs apie tai net neklausta.

Spalio 25 d. atleista iš darbo Vylūnė Urbonienė, mano kita pavaduotoja, apie tai mano nuomonės net neklausus. Šią savaitę aš dirbu neturėdama dviejų pavaduotojų, turiu milžinišką krūvį, papildomai gaunu per dokumentų valdymo sistemą mero pavedimus su labai trumpais terminais. Bet turėdama dalies tarybos narių ir darbuotojų aiškiai išreikštą palaikymą, aš tiesiog stengiuos viską padaryti laiku. Bet sąlygos man dirbti sudarytos, manau, specialiai, labai sudėtingos“, – 15min sakė direktorė.

Vietoj A. Vaitkunskienės į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlomas dabartinis mero patarėjas Povilas Poderskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi