Lietuvoje

2017.11.07 12:59

Kultūros viceministras tikina: pavojaus kalno stabilumui nėra

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.11.07 12:59

Kultūros viceministras teigia, kad šiuo metu didesnio pavojaus Gedimino kalnui nėra. Pasak Renaldo Augustinavičiaus, šeštadienį nuslinko 20-ame amžiuje supiltas gruntas, todėl dabar bus siekiama sutvirtinti pagrindinio tako dangą.

„Pavojaus kalno stabilumui, pačiam stuomeniui nėra. Bet tai nereiškia, kad to nubrozdinimo nereikia tvarkyti. Pagrindinis tikslas šiandien yra sutvarkyti pagrindinio tako dangą, kad galėtų technika judėti į viršų. Ji reikalinga tvarkant kunigaikščių rūmus, taip pat Gedimino kalno aikštelėje įrengiant stoginę, kuri skirta sulaikyti vandenį, kad jis nesiskverbtų į kalno gilumą. Ir reikia šiek tiek  nuplaniruoti, palikti tam tikras dalis, kad toliau ta nuošliauža neplistų“, – LRT RADIJUI sako viceministras. 

Premjeras interviu LRT RADIJUI antradienio rytą sakė, kad Gedimino kalno būklė stebima nuolat, esminiai pirmieji sutvirtinimo darbai jau padaryti. Sauliaus Skvernelio teigimu, pinigų kalnui yra skirta, tad jeigu specialistai pasakys, kad dar šį sezoną, iki žiemos, dar kažko reikia, tai nedelsiant bus padaryta.