Lietuvoje

2017.11.06 16:08

Maltiečiai šimtmečio proga ragina atsigręžti į skustančius senolius

LRT.lt 2017.11.06 16:08

Pasitikdami atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį, kalbame apie gražius darbus savo šaliai, apie dovanas jai. „Maltiečių sriuba“ ragina atsigręžti į senolius šalia mūsų. „Išgyvenę tremtis, netektis, politinius pasikeitimus, jie yra mūsų Lietuva, tai jie jos valstybingumo vienmečiai, tikrieji istorijos liudytojai ir dalyviai“, – rašoma pranešime spaudai. 

„Praėjusių metų akcijos metu buvo surinkta daugiau kaip 250 tūkstančių eurų. Už šias lėšas galėjome teikti pagalbą 2600 skurdžiai gyvenančių senolių. Paruoštą šiltą valgį termosuose šiuo metu vežiojame 22 Lietuvos vietovėse. Vidutinė vienos porcijos kaina– 98 centai, šią sumą sudaro ne tik produktų, bet ir maisto gamybos, išvežiojimo išlaidos“, – rašoma pranešime. 

Maisto porcija – 450 ml sriubos, kurios pagyvenusiam žmogui užtenka 2 kartams. Kadangi visus prašančius aprūpinti šiltu maistu lėšų trūksta, kitiems, stipresniems seneliams, keletą kartų per mėnesį „Maltiečių sriuba“ veža ilgai negendančius produktus ir siūlo valgį pasigaminti patiems ar siunčia į pagalbą savanorį. 

Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas seneliams – socialinė priežiūra jų pačių namuose. Jis vykdomas 13-oje miestų. Finansavimas čia reikalingas higienos, būtiniausioms buities priemonėms, kartais – brangiems, bet gyvybiškais svarbiems vaistams, malkoms žiemai ir pan. 

Maltiečiai nepamiršta ir globos namuose gyvenančių vienišų senolių, lanko juos per šventes, kai ypač trūksta artimųjų šilumos. Iš viso jie darbus vyko 40-yje Lietuvos vietovių. 

Apie tai lapkričio 8 d. nuo 15 val. susirinkę V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, kalbės žinomi žmonės, verslo, žiniasklaidos, pramogų pasaulio atstovai. Jie kartu su maltiečiais vaišins praeivius sriuba ir skatins dalintis. Jurgos Šeduikytės nauja daina „Reikalingi“, kurios klipo filmavime dalyvavo ir maltiečiai senjorai,  skambės kaip akcijos šauklys: ji – apie žmogiškumą, apie pagarbą vienas kitam ir pačiam sau. 

Maltiečių sriubų šventėje dalyvaus ir kiti menininkai, norintys atkreipti visuomenės dėmesį į senelių problemas – Indrė Stonkuvienė, Justinas Jankevičius, Remigijus Ruokis, Jonas Radzevičius ir kiti.

Jau daug metų apie „Maltiečių sriubos“ pradžią paskelbti ir pirmą sriubos samtį įpilti patikima garbingiausiam sriubų šventės svečiui akcijos globėjui Prezidentui Valdui Adamkui. Jis savo dalyvavimu kviečia visus prisijungti prie kilnaus maltiečių tikslo ir dėkoja už teikiamą seneliams viltį išgyventi. 

Tradiciškai akcijos žygis per Lietuvą prasideda sostinėje ir iškeliauja į 40 Lietuvos miestų ir miestelių. Šiemet iš Vilniaus jį išlydės vicemerė Edita Tamošiūnaitė. 

Organizatoriai kviečia visus prisidėti prie akcijos savo mieste ar paremti trumpaisiais numeriais 1417 – 2 €, 1418 – 3 € (galioja iki gruodžio 31 d.)

Šių metų maltiečių paramos seneliams akcija „Maltiečių sriuba“ – jau dvyliktoji.