Lietuvoje

2017.11.06 13:54

Aptartas piktnaudžiavimas pataisos namų sistemoje

Vyriausybėje aptartas piktnaudžiavimas pataisos namų sistemoje. Vienas naujausių atvejų, sukėlusių įtarimų, kai praėjusią savaitę Teisingumo ministerija paprašė Generalinės prokuratūros įvertinti Alytaus pataisos namų direktoriaus Kęstučio Jasmonto ir kitų darbuotojų galimus tarnybinius nusižengimus, susijusius su nuteistųjų maitinimo ir kitų paslaugų viešaisiais pirkimais.

Per spalio pradžioje pradėtą tarnybinį patikrinimą kilo pagrįstų abejonių dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusižengimų. Ministerija tyrimą sustabdė, kol prokurorai priims sprendimą dėl baudžiamojo persekiojimo.

Maitinimo paslaugą Alytaus pataisos namams teikė įmonė „Niklita“, kuriai nuolatos laimėti viešuosius pirkimus sąlygas sudarydavo Kauno tardymo izoliatorius. Kalėjimų departamentas pasiūlė Alytaus bei Marijampolės pataisoms namams nutraukti maitinimo paslaugų sutartį šia įmone. K. Jasmontas sako su konkursu neturįs nieko bendro ir atsistatydinti neketina.

„Ne kartą minėjome, kad pataisos namų sistema turi apsivalyti. Korupcijos apraiškos ar piktnaudžiavimas tarnyba toleruojami nebus jokiose įstaigose. Savo žodį tars teisėsaugos institucijos, kurioms perduodama medžiaga. Džiaugiuosi, kad atsiranda vis daugiau ryžto imtis tokių vidaus tyrimų ir jų rezultatais dalintis“, – sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak premjero, praėjusią savaitę patvirtinta nauja Kalėjimų departamento struktūra. Pokyčiais siekiama ne tik skaidrinti sistemą, bet ir keisti bausmių atlikimo tvarką. Taip pat priimti sprendimai, kurie leis didinti pataisos namų darbuotojų atlyginimus.

Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Dorita Visalgienė ir vyriausioji specialistė Rasa Kazėnienė pristatė Pravieniškių pataisos namų audito rezultatus. Audito metu nustatyta, kad dėl administracijos sprendimų valstybė galėjo patirti daugiau nei 700 tūkst. eurų žalą. Įvertintos patalpų ir įrengimų nuomos, atliekų šalinimo sutartys.

Auditą atlikusių specialistų teigimu, nustatyta nelegalaus nuteistųjų darbo atvejų. Taip pat ministeriją pasiekė Pravieniškių pataisos namų darbuotojos skundas, kuriame minimi pasikartojantys seksualinio priekabiavimo atvejai. Šią informaciją turės įvertinti ir tolimesnius sprendimus dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo priimti teisėsaugos institucijos.