Lietuvoje

2017.11.05 09:24

Konservatorius siūlo vyriausybei riboti ministrų talkininkų skaičių

BNS2017.11.05 09:24

Konservatorius Jurgis Razma siūlo vyriausybei riboti ministrams talkinančių politinio pasitikėjimo darbuotojų skaičių.

Seimo narys registravo įstatymo pataisą, kad galimą maksimalų ministro politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų skaičių tvirtintų vyriausybė.

Ministro politinio pasitikėjimo tarnautojai yra viceministrai, patarėjai, atstovas spaudai.

J. Razma aiškina, kad teikti tokią pataisą paskatino siekis „pažaboti ministrų „apetitą“ steigiant ministro asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojų etatus“.

„Teikti šį projektą paskatino žinios, kad šioje kadencijoje kai kurie ministrai įsteigė gerokai daugiau politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų etatų negu ankstesnėse kadencijose“, – rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

Dienraštis „Lietuvos žinios“ šią savaitę skelbė, kad pagal įdarbintų artimiausių pagalbininkų skaičių išsiskiria sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kabinetas. Sveikatos apsaugos ministerijoje iš viso dirba 11 politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų: trys viceministrai ir aštuoni ministro patarėjai bei padėjėjai. Ministerijos atsakyme dienraščiui teigiama, kad sveikatos apsaugos sritis yra plati ir jautri, todėl būtina ir atitinkama kompetentinga komanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.