Lietuvoje

2017.11.03 16:29

Išrinkta Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovė

LRT.lt 2017.11.03 16:29

Penktadienį naująja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) direktore iš keturių pretendentų išrinkta Nora Pileičikienė. Centro vadovės pareigas ji pradės eiti, kai jos kandidatūrą patikrins Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

KMPMC be vadovo liko šių metų rugsėjo 8 d., centro dalininkų susirinkime iš pareigų, Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu, atšaukus įstaigos direktorę Laimutę Anužienę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naują centro vadovą, paskelbus konkursą, iš kandidatų rinko švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sudaryta atrankos komisija, į kurią įeina mokyklos socialinių partnerių atstovas, mokyklos tarybos atstovas, Profesinio mokymo įstaigų vadovų asociacijos atstovas ir 3 ministerijos atstovai.

„Naujos vadovės laukia ypač sudėtingi darbai – reikia ne tik išvalyti ilgus metus besikaupusį mokyklos bėdų liūną, kuris vis dar veriasi naujais sluoksniais, tačiau ir užtikrinti skaidrią ir sėkmingą centro veiklą ateityje. Nora Pileičikienė skaidrumą laiko vienu pagrindinių mokyklos veiklos principų ir tikiuosi, kad ji bus tvirta ir principinga šio centro laivavedė, kuri nepabūgs iššūkių ir atsakomybės. Mokyklai lyderystė yra labai svarbi, linkiu naujajai vadovei sėkmės“, – sako švietimo ir mokslo ministrė.

N. Pileičikienė pastaruoju metu vadovavo Vytauto Didžiojo universiteto Studijų departamento Studijų kokybės skyriui, prieš tai buvo šio universiteto Karjeros centro vadovė. Išrinktoji mokyklos direktorė yra edukologijos mokslų daktarė. Nuo 2006 iki 2014 metų ji taip pat dirbo Studijų kokybės vertinimo centre – vadovavo  kelioms dešimtims su jos moksliniais interesais susijusių projektų.

Dėl nepasitikėjimo iš pareigų nušalintos, vėliau iš centro vadovės ir mokytojos pareigų atleistos L. Anužienės veiklą už galimus įvairius pažeidimus šiuo metu tiria Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

KMPMC yra didžiausia profesinio mokymo įstaiga Lietuvoje, joje mokosi beveik 4 tūkst. mokinių.