Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.03 16:07

Socialinių darbuotojų algoms dar šiemet bus skirta beveik 300 tūkst. eurų

ELTA 2017.11.03 16:07

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar šiemet skirs beveik 300 tūkst. eurų socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, patiriančiomis įvairias rizikas, atlyginimams padidinti.

„Socialinio darbuotojo darbas labai sudėtingas. Tiek dėl paties darbo kompleksiškumo, kuriam reikalinga aukščiausia socialinė, psichologinė, teisinė kompetencija, tiek dėl nuolat patiriamos fizinės bei emocinės įtampos. O darbo užmokestis yra neadekvačiai mažas. – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. – Tad įvertinus trijų šių metų ketvirčių savivaldybių rezultatus dėl skirtų, bet nepanaudotų asignavimų kitose srityse (pvz., dėl sumažėjusio paslaugų ar išmokų gavėjų skaičiaus), nutarėme tas sutaupytas lėšas skirti būtent socialiniams darbuotojams.“

Tai nustatantis ministro įsakymas 2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesio leis padidinti socialinę priežiūrą socialinės rizikos šeimoms teikiančių socialinių darbuotojų atlyginimus 15 proc. Padidintas atlyginimas išliks ir vėlesniais metais.

Šiuo metu Lietuvoje yra per 1000 socialinių darbuotojų, dirbančių su tokiomis šeimomis.

Kaip teigiama straipsnyje, tokia būsena gali kamuoti kas trečią Šiaurės pusrutulio gyventoją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi