Lietuvoje

2017.11.03 11:13

„Grinda“ po pusmečio bandymų sugavo kankintą šunį: per apžiūrą rado šratų kūne

LRT.lt 2017.11.03 11:13

Ketvirtadienį Vilniuje, Fabijoniškių rajone, „Grindos“ darbuotojai po beveik pusę metų sugavo benamį šunį, kuris buvo kankamas ir galbūt apšaudytas. Vieni gyventojai piktinosi, kad „Grindos“ darbuotojai beveik pusę metų nesugebėjo pagauti vieno šuns, kiti pasipiktino šuns sugavimui panaudotais metodais.

Vilniaus gyvūnų globos namų darbuotojai pranešimą apie Fabijoniškėse bėgiojusį beglobį šunį pirmą kartą gavo dar gegužės 3 dieną. Gaudyti šio šuns buvo vykta beveik 40 kartų, tačiau šuo nuolat pasprukdavo, o nusiskundimų iš gyventojų iki ketvirtadienio sulaukta daugiau nei 30 kartų. Šuo gąsdindavo praeivius prie jų pribėgdamas ir aplodamas. Prisivilioti jį maistu nepavykdavo, todėl pagalbos buvo kreiptasi į gyventojus su prašymu šunį įvilioti į uždarą erdvę, iš kurios jis negalėtų pasprukti.

Lapkričio 2 dienos popietę buvo gautas Žadeikos g. gyvenančio vilnietės pranešimas, kad jai pavyko keturkojį įvilioti į namo laiptinę. Bendrovės darbuotojai, vadovaudamiesi instrukcijomis, pirmiausia privalo apsaugoti savo ir aplinkui esančių asmenų sveikatą, todėl šunis gaudo fiksuojamu standžiu pavadžiu bei saugiai patalpina jį į automašiną. Užspeistas į kampą šuo puolė mūsų darbuotojus, o šie panaudojo fiksuojantį standų pavadį, koks yra naudojamas visame pasaulyje. Tokia įranga paprastai padeda išvengti sužalojimų, tačiau besiblaškydamas šuo įsikando liežuvį, teigiama „Grindos“ pranešime spaudai.

Tai patvirtina ir nepriklausomų veterinarų, kurie po sugavimo apžiūrėjo šunį, oficialios išvados. Nuodugni apžiūra veterinarijos gydykloje „Vetpulsas“. Tyrimas rentgeno aparatu parodė, kad jokių išorinių sužeidimų, atsiradusių jo sugavimo metu nerasta, vidinių sužalojimų – sumušimų, kaulų lūžių ar trachėjos pažeidimų – taip pat nėra. Visgi apžiūrą atlikusi veterinarijos gydytoja Aušra Skinder rentgeno nuotraukose pastebėjo, kad šuns kūne yra šratų. Tikėtina, kad gyvūnas jau anksčiau buvo apšaudytas pneumatiniu ginklu. Šratai nebuvo pašalinti, kadangi jo gyvybei pavojaus nekelia, o šratų įėjimo žymės seniai užgijusios.

Teigiama, kad bendrovėje aiškinamasi dėl įvykių aplinkybių. Jei bus nustatyta, kad darbuotojai su gyvūnu elgėsi netinkamai, bus reaguojama pagal bendrovėje galiojančias taisykles. „Grinda“ viliasi, kad po dviejų savaičių, pasibaigus karantinui, šuo galės iškeliauti pas savo nuolatinius globėjus.