Lietuvoje

2017.11.03 11:09

Kviečia siūlyti kandidatus, labiausiai nusipelniusius Vilniui ir vilniečiams

LRT.lt 2017.11.03 11:09

Kaip ir kasmet Vilniaus savivaldybė pagerbs labiausiai per šiuos metus nusipelniusius vilniečius įteikdama jiems Šv. Kristoforo statulėles. Savivaldybė į rinkimus įsitraukti ir aktyviai siūlyti savo kandidatus statulėlei gauti kviečia ir visus gyventojus – tai padaryti galima iki gruodžio 11 dienos.

Tradiciškai apdovanojimai bus teikiami mokslo, verslo, kultūros, meno, švietimo, sporto, teisėsaugos, architektūros, labdaringos veiklos, sveikatos apsaugos, medicinos, Vilniaus įvaizdžio formavimo, turizmo plėtros srityse, tačiau gyventojai gali patys įvardyti jų siūlomo kandidato nominaciją.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai, siūlant savo kandidatą, prašoma paminėti reikšmingus jo nuopelnus per 2017 metus Vilniaus miestui ir miestiečiams, trumpai ir konkrečiai pristatyti patį kandidatą, nurodyti nominaciją ir objektyviai įvardinti, kodėl būtent šis kandidatas yra vertas Šv. Kristoforo statulėlės.

Apdovanojimai bus teikiami sausio 25 dieną Vilniaus rotušėje.

Kasmet apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis komitetas, kurį sudaro iškilūs įvairių profesijų atstovai, susipažinę su visų apdovanojimams pateiktų kandidatų įvairiose veiklos srityse darbais ir nuopelnais, išrenka dešimt laureatų, kurie per metus labiausiai nusipelnė Vilniui ir vilniečiams.

Šiemet Šv. Kristoforo apdovanojimai bus rengiami jau 20-ąjį kartą. Tarp Šv. Kristoforo apdovanojimų laureatų – tokie Vilniui nusipelnę asmenys kaip menininkas Šarūnas Sauka, dirigentas Gediminas Gelgotas, architektas Audrius Ambrasas, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, muzikantas Andrius Mamontovas, Benediktas Vanagas ir daugelis kitų.

Šv. Kristoforo statulėle gali būti apdovanotos ir įmonės ar organizacijos.

Kandidatūras prašoma teikti internetu, paštu ar el. paštu kulturos@vilnius.lt.