Lietuvoje

2017.11.03 09:53

Dėl aplinkosaugininkų klaidos R. Malinauskas švenčia pergalę teisme

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2017.11.03 09:53

Alytaus aplinkosaugininkų reikalavimą atitaisyti padarytą žalą gamtai teismui apskundęs Ričardas Malinauskas švenčia pergalę – Kauno apygardos administracinis teismas (KAAT) visiškai tenkino Druskininkų mero skundą. Visa tai – dėl pačių aplinkosaugininkų aplaidumo pildant dokumentus. Tačiau jie ir toliau sieks, kad meras būtų nubaustas už pakeistą upelio vagą.

Bėdos Druskininkų merą užklupo dėl jo sodybos Latežeryje, Druskininkų rajone. Kaip jau skelbė 15min, Druskininkų meras dalį upelio užvertė akmenimis ir, kaip pripažino aplinkosaugininkai, padarė aplinkosauginį pažeidimą bei pakeitė upelio vagą. R. Malinauskui birželio mėnesį buvo surašytas privalomasis nurodymas, pagal kurį Druskininkų meras turėjo atstatyti buvusią Ratnyčios upės kranto liniją bei natūralią upės vagą. Druskininkų meras neskubėjo rinkti akmenis iš upės – aplinkosaugininkų sprendimą ir nurodymą jis apskundė teismui.

Teismo atstovė spaudai Laura Mukaitė-Snarskė teismo motyvų, kuriais priimtas šis sprendimas, 15min nepateikė, sakydama, jog sprendimas dar nėra įsiteisėjęs. Sprendimą lėmė formalumas Alytaus RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Raimondas Merčaitis 15min teigė, jog teismas skundą tenkino dėl to, kad aplinkosaugininkų parengtame privalomajame nurodyme, kuris buvo pateiktas vykdyti R. Malinauskui, nebuvo išvardyti pažeisti teisės aktai.

„Galima sakyti, dėl formalumo“, – pripažino jis. R. Merčaitis tikino, jog dabar sunku pasakyti, kodėl aplinkosaugininkai jų nenurodė. „Ne aš surašinėjau, todėl nežinau. Aš būčiau nurodęs, gal netyčia praleido ar nepagalvojo. (...) Jie manė, kad jei pažeidimas fiksuotas kitur, ir žinoma, kas yra pažeista... Tik formalumas toks“, – teigė pašnekovas.

Jis svarstė, jog kolegos galėjo neapsižiūrėti ir dėl to, kad keitėsi šių dokumentų forma. Alytaus RAAD atstovas dar nežino, ar šis sprendimas bus skundžiamas. Jei nuspręs neskųsti, aplinkosaugininkai pasirengę surašyti dar vieną privalomąjį nurodymą dėl tų pačių aplinkybių, kuriame bus nurodyti pažeisti teisės aktai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.