Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.02 19:49

Mirė laisvės kovotojas, politinių kalinių sukilimo dalyvis B. Zlatkus

BNS 2017.11.02 19:49

Mirė laisvės kovotojas, politinių kalinių sukilimo lageryje dalyvis Bronius Zlatkus, ketvirtadienį pranešė Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras. Jam buvo 90 metų.

B. Zlatkus po Antrojo pasaulinio karo sovietų okupuotoje Lietuvoje Kauno Vytauto Didžiojo universitete tapo „Geležinio Vilko“ organizacijos štabo nariu. Šios organizacijos tikslas buvo platinti pogrindžio spaudą, atsišaukimus, kaupti ginklus. Už šią rezistencinę veiklą jam buvo pripažintas Laisvės kovų dalyvio teisinis statusas.

1947 metais B. Zlatkus buvo suimtas ir sovietų teismo nuteistas į lagerį. 1953 metais jis dalyvavo politinių kalinių sukilime Norilske. Numalšinus sukilimą, aktyviausi politiniai kaliniai, tarp jų ir B. Zlatkus, buvo izoliuoti, o vėliau perkelti į kitą lagerį. Iš tremties B. Zlatkus buvo paleistas 1958 metais.

Už pogrindžio veiklą ir dalyvavimą sukilime 1999 metais B. Zlatkus buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus 4-ojo laipsnio ordinu. 2008 metais jam buvo pripažintas kario savanorio teisinis statusas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10