Lietuvoje

2017.11.02 16:44

D. Grybauskaitė pakilo „Forbes“ įtakingiausių moterų sąraše

BNS 2017.11.02 16:44

Jungtinių Valstijų verslo žurnalo „Forbes“ sudarytame įtakingiausių pasaulio moterų sąraše Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei skirta 68-oji vieta.

Leidinys atkreipė dėmesį į griežtą prezidentės poziciją dėl Rusijos ir pastangas sumažinti Maskvos įtaką energetikoje.

„D. Grybauskaitė, pirmoji į Lietuvos prezidento postą išrinkta moteris (ir vienintelė, perrinkta antrai prezidento kadencijai), susikūrė atkaklios Vladimiro Putino kritikės reputaciją. Ji spaudė Vakarus taikyti griežtesnes sankcijas Rusijai ir prašė NATO sparčiau priimti sprendimus dėl savo plėtros Rytų Europoje. Per neseniai vykusias bendras Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“ ji buvo viena iš garsiausių pavojų skelbiančių balsų, atkreipiančių dėmesių į daugeliui baimę keliantį dalyką – kad Rusija galbūt ruošiasi konfliktui su NATO“ , – rašo „Forbes“.

„Ji taip pat stumia projektą, kad Europos Sąjunga pritartų Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimui su žemynine Europa“, – teigia žurnalas.

Lietuvos prezidentė pernai šiame sąraše užėmė 72-ą vietą.

Įtakingiausia pasaulio moterimi septintus metus iš eilės paskelbta Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Antrą vietą „Fobes“ skyrė britų premjerei Theresai May, trečioji vieta teko verslininkei, filantropei Melindai Gates.

Lenkijos premjerė Beata Szydlo užėmė 31-ąją vietą, Estijos prezidentei Kersti Kaljulaid teko 78-oji pozicija.

„Forbes“ įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą sudarinėja kasmet nuo 2004 metų.