Lietuvoje

2017.11.02 13:32

Atleistas Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius

LRT.lt2017.11.02 13:32

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į daugybinius teisės aktų pažeidimus, iš pareigų atšaukė Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorių Valentą Mačiulį ir nutraukė jo darbo sutartį, rašoma pranešime spaudai. 

Nustatyta, kad ligoninės vadovas, neturėdamas tam teisės, neatlygintai perdavė naudoti valstybės turtą tretiesiems asmenims, ilgalaikį materialųjį turtą išnuomojo ne konkurso būdu bei pažeidė Valstybės materialiojo turto viešo nuomos konkurso organizavimo taisykles. 

Rugsėjį taip pat paaiškėjo, kad direktorius asmeninėms reikmėms naudojo ligoninės vardu naujai įsigytus automobilius.  Tyrimo metu buvo gauta Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvada, kuri patvirtino, kad ligoninės vadovas pažeidė ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo  nuostatas dėl viešojo intereso naudojant įstaigos turtą asmeninėms reikmėms.

Skaičiuojama, kad visos V. Mačiulio padarytos žalos dydis gali siekti daugiau kaip 127 tūkst. eurų: valstybei padaryta žala – apie 82 tūkst. eurų, o ligoninei – apie 45 tūkst. eurų. 

„Akivaizdu, kad tokie sistemingi ir paprastiems žmonėms tarsi ne itin matomi nusižengimai, daromi įstaigos vadovo, kuriam turi būti keliami ir itin aukšti reikalavimai ir elgesio standartai, tapo vientisa nesąžiningos veiklos sistema. Visi atvejai tik iliustruoja, kaip plačiai galima piktnaudžiauti patikėtomis teisėmis.

Dar blogiau, kad visi neskaidrūs sprendimai turėjo būti lydimi ir vadovo komandos tyliu pritarimu. Tirdami tiek SAM pavaldžios Kauno klinikinės ligoninės vadovo G. Abeciūno, tiek V. Mačiulio veiklą matome, kad sveikatos sistemoje yra gerokai daugiau pinigų. Pinigų, kurie galėtų būti skiriami eilinių gydytojų atlyginimams, tačiau jų nepasiekia dėl išsikerojusio šešėlio ir sistemoje dirbančių žmonių susitaikymo tiek su situacija, tiek su vadovų piktnaudžiavimais“ – sako sveikatos apsaugos ministro patarėja korupcijos prevencijos klausimais dr. Nendrė Černiauskienė. 

Visus V. Mačiulio veiklos tyrimus atliko tiek veiklą kontroliuojantys skyriai, tiek atskiri darbuotojai: SAM Turto valdymo ir ūkio skyrius, Vidaus audito skyrius, Teisės skyrius. Tyrimus koordinavo korupcijos prevencijos specialistų komanda.

SAM sieks žalos atlyginimo iš atleisto iš pareigų įstaigos vadovo V. Mačiulio.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8