Lietuvoje

2017.11.01 18:36

URM: žydų genocido ir Lietuvos antisovietinės rezistencijos supriešinimas tarnauja istorijos iškraipymui

LRT.lt2017.11.01 18:36

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, komentuodama Europos žydų kongreso pareiškimą, smerkiantį „pasipiktinimą keliančius išpuolius prieš Rūtą Vanagaitę“, teigia, kad Lietuva jau daug metų dirba Holokausto tyrimų ir švietimo srityje, konsultuodamasi su tarptautinėmis žydų organizacijomis, taip pat su Pasaulio žydų kongresu ir Europos žydų kongresu.

Pasak URM, žydų genocido ir Lietuvos antisovietinės rezistencijos supriešinimas šiame kontekste yra visiškai nepriimtinas ir tarnauja tik istorijos iškraipymui.

„Belieka apgailestauti dėl tokio Europos žydų kongreso pareiškimo“, – teigia URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

Europos žydų kongresas paragino Lietuvos vyriausybę ir politikus „iš pagrindų peržiūrėti lietuvių vaidmenį per nacių okupaciją, nustoti gerbti tuos, kurie bendradarbiavo su okupantais naciais ir aktyviai prisidėjo, žudant Lietuvos žydus. Be abejo, neturėtų būti pamiršti ir tie lietuviai, kurie rizikuodami gyvybe gelbėjo žydus“

Kongresas taip pat ragina leidėją permąstyti savo sprendimą nebeleisti „garsios lietuvių autorės“ Rūtos Vanagaitės knygų „tokiomis svarbiomis temomis, kaip šalies vaidmuo naikinant šalies žydus Antrojo pasaulinio karo metais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.