Lietuvoje

2017.10.31 19:38

Vaiko raidos centro likimas: ragina dar palaukti

Net kelių ministrų pažadais apie naują pastatą ilgus metus maitintas Vaiko raidos centras vis dar glaudžiasi pagalbinėse patalpose šalia buvusio pagrindinio korpuso su įgriuvusiu stogu. Sveikatos apsaugos ministras prašo kantrybės ir tikina, kad visi reikiami sprendimai jau priimti.

Vaizdingoje vietoje šalia Neries sostinės Žvėryno mikrorajone įsikūręs Vaiko raidos centras – tarsi išsigelbėjimas daugybei tėvų, nes tai vienintelė tokia įstaiga Lietuvoje, kur kompleksiškai gydomi vaikai, turintys raidos, elgesio, psichikos ir emocijų sutrikimų.

2013-ųjų rudenį įgriuvo pagrindinio Vaiko raidos centro pastato stogas ir nuo tada gydymo įstaiga negali teikti dalies paslaugų, nes centrinis korpusas uždarytas, o ilgose eilėse pagalbos laukiantys vaikai ir darbuotojai glaudžiasi kieme įrengtose pagalbinėse patalpose.

Daugiau kaip prieš dešimtmetį  tuometė vyriausybė buvo nusprendusi pastatyti naują Vaiko raidos centro korpusą Santariškėse, pastatas turėjo būti baigtas 2012-aisiais.

Nuo tada, kai įgriuvo Vaiko raidos centro pastato stogas, jo nė nebandyta tvarkyti – neoficialiai kalbėta, kad netinkamos centro veiklai sąlygos kažkam tapo puikia dingstimi pretenduoti į prestižinį hektaro ploto sklypą Neries pakrantėje su vaizdu į Seimo rūmus. Prie Sveikatos apsaugos ministerijos vairo jau metus stovintis Aurelijus Veryga tikina, kad centras ir jo pacientai tikrai gaus naują pastatą – esą visos tam būtinos procedūros jau įgyvendintos, tad dabar telieka laukti.

Išsamiau – Giedrės Baltrušytės pasakojimas.