Lietuvoje

2017.10.31 17:32

VTEK pratęsė tyrimą dėl Šakių rajono mero elgesio

LRT.lt 2017.10.31 17:32

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pratęsti tyrimą dėl Šakių rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio elgesio. Aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, rašoma VTEK pranešme spaudai.

Tyrimas pradėtas Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininko pranešimo pagrindu. Teigta, kad E. Pilypaitis yra Šakių rajono savivaldybės vykdomo Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos konkurso komisijos pirmininkas ir balsuoja priimant sprendimus. Esą, E.Pilypaičio siūlymu šis konkursas buvo nutrauktas, atmetant vienintelio dalyvio pasiūlymą.

Dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos pagrindais naudoja Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“, o E. Pilypaitis yra šio centro steigėjas ir tarybos narys. Be to, dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos sutarties pagrindu naudoja Gelgaudiškio kultūros centras, kuriam E. Pilypaitis vadovavo 2002–2015 metais. Papildomai VTEK tyrė aplinkybes, kai politikas savivaldybės tarybos posėdžiuose šių metų vasarį-liepą balsavo dėl sprendimų, kurie galbūt turėjo sąsajų ir su Gelgaudiškio bendruomenės centru „Atgaiva“.