captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK: Kultūros paveldo komisijos pirmininko pavaduotojas pažeidė įstatymą

Valstybinės kultūros paveldo komisijos (VKPK) pirmininko pavaduotojas Gediminas Rutkauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Tai vienbalsiai nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tyrimas atliktas VTEK iniciatyva ir gauto pranešimo pagrindu. Tyrimo metu nustatyta, kad G. Rutkauskas į pareigas VKPK buvo paskirtas 2015 m. lapkričio pabaigoje, tačiau privačių interesų deklaraciją pateikė tik šių metų gegužę. Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys turi privačių interesų deklaracijas pateikti elektroninėmis priemonėmis per 30 kalendorinių dienų nuo jų paskyrimo į pareigas dienos, rašoma VTEK pranešime spaudai. 

VTEK nutraukė tyrimą dėl G. Rutkausko elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Nenustatyta pakankamai pagrįstų duomenų, kad G. Rutkauskas VKPK būtų sprendęs klausimus, tiesiogiai ir akivaizdžiai susijusius su VšĮ „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra“, asociacija „ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas“ ar darbo grupėmis ir komisijomis, kurių veikloje jis dalyvavo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...