Lietuvoje

2017.10.31 12:52

Sinoptikė perspėja: lapkričio 1-osios rytą reikės būti atsargiems

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.31 12:52

Naktį iš antradienio į trečiadienį temperatūra bus neigiama, o iš dangaus kris sniegas arba lietus, tad bus puikios sąlygos plikledžiui formuotis. Į tai dėmesį turėtų atkreipti tie, kurie kapus lankys Lietuvos šiaurės rytuose ir rytuose. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. 

Antradienį aktyvus ciklonas, šalyje kėlęs stiprų vėją, trauksis, tad ši diena bus ramesnė. Antroje dienos pusėje vėjas rims, o naktį vėjo greitis sieks 5–11 m/s. Kritulių antradienį sulauks daugelis. Intensyvesni jie bus vakariniuose rajonuose. Daugiausiai tai bus lietus ir šlapdriba. 

Trečiadienio naktis taip pat bus vėsoka, bet diena, lyginant su antradieniu, jau bus šiltesnė bent keletu laipsnių. Jeigu antradienį temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šilumos rytiniame šalies pakraštyje iki 8 laipsnių šilumos pajūryje, tai trečiadienį su panašu teritoriniu pasiskirstymu temperatūra svyruos nuo 6 iki 11 laipsnių šilumos“, – prognozavo sinoptikė. 

Krituliai naktį vyraus mišrūs, rytiniame šalies pakraštyje, galima tikėtis, iškirs ir sniego pavidalo krituliai. Be to, kadangi rytiniuose rajonuose temperatūra bus neigiama, iki 2 laipsnių šalčio, sniegas ir lietus gali suformuoti plikledį. 

„Tad pavojingiausios keliavimui sąlygos turėtų būti šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose“, – perspėjo M. Kirkliauskaitė.

Lapkričio 1-osios dieną intensyvesnių kritulių juosta pasislinks į šiaurės rytinius, rytinius rajonus, tad čia jie bus kiek gausesni. Vakariniuose rajonuose jie bus visai neryškūs.

Lapkričio 2-ąją, ketvirtadienį, lietus turėtų būti kiek intensyvesnis, gausiausio lietaus tikimybė bus vakariniuose rajonuose, čia pradės stiprėti vėjas. Jo gūsių galima tikėtis iki 18 m/s. Temperatūra naktį nekris žemiau 4–9 laipsnių, dieną bus tarp 8–11 laipsnių. 

„Tad kažkokių žiemiškų reiškinių lapkričio 2-ąją nelaukia“, – sakė sinoptikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt