Lietuvoje

2017.10.30 12:18

D. Grybauskaitė atidarė Lietuvos garbės konsulatą Stambule

LRT.lt2017.10.30 12:18

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Stambule atidarė Lietuvos garbės konsulatą. Tai jau penktasis Lietuvos garbės konsulatas Turkijoje, padėsiantis dar geriau atstovauti Lietuvos žmonių ir verslo interesams šioje šalyje, rašoma pranešime spaudai.

Atidarydama garbės konsulatą šalies vadovė palinkėjo, kad jis taptų lietuviška oaze, dar labiau suartinančia Lietuvos ir Turkijos žmones.

Prezidentės teigimu, mūsų šalies įmonėms naujasis garbės konsulatas gali tapti atspirties tašku plečiant verslo ryšius Stambule – Turkijos ekonomikos, prekybos ir finansų širdyje. O Lietuvos žmonėms – tai reali konsulinė pagalba 15 milijonų gyventojų turinčiame megapolyje.

Stambule yra sukuriama apie trečdalis visos Turkijos BVP. Todėl būtent šiame mieste atidaromas Lietuvos garbės konsulatas gali reikšmingai pasitarnauti Lietuvos verslui ieškant naujų prekybos galimybių, mezgant verslo kontaktus ir žengiant gilyn į 80 milijonų vartotojų turinčią Turkijos rinką.

Turkija yra ir viena iš populiariausių turizmo krypčių keliautojams iš Lietuvos. Per pastaruosius 20 metų šią šalį aplankė daugiau nei milijonas lietuvių. Todėl itin svarbu, kad Stambule keliaujantys Lietuvos piliečiai galės kreiptis į garbės konsulatą, jei prireiktų labai skubios konsulinės pagalbos. Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui, naujasis garbės konsulatas taip pat padės supažindinti daugiau Turkijos gyventojų su Lietuvos istorija ir kultūra.

Naujuoju Lietuvos garbės konsulu Stambule paskirtas verslininkas Sarperis Cengizas, dirbantis naftos kompanijoje „Sarper Petrol“. Jis taip pat yra Turkijos dujų ir naftos kompanijų asociacijos valdybos narys.

Lietuvos garbės konsulatai jau veikia Antalijoje, Mersine, Bursoje ir Izmyre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.