Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.29 10:40

Dauguma Seimo narių nutyli apie savo darbotvarkes

Didžioji dalis Seimo narių visai neviešina savo darbotvarkių arba skelbia tik apie plenarinius bei komitetų posėdžius. Dėl to parlamentarus ne kartą kritikavo nevyriausybininkai, kurie pabrėžia, kad apie Seimo narių susitikimus su interesų grupėmis rinkėjai turėtų būti informuojami.

60 Seimo narių apskritai neviešina savo darbotvarkių. 81-as parlamentaras darbotvarkėse skelbia apie plenarinius, komiteto posėdžius, planuojamus susitikimus su rinkėjais ar dalyvavimą įvairiose šventėse, pavyzdžiui, medelių sodinimo ar knygos pristatyme. Tik dalis jų nurodo apie susitikimus su interesų grupėmis. Tik 3 parlamentarai paskelbė apie susitikimus su registruotais lobistais. Kai kurie nurodo ir klausimą, koks bus aptariamas.

„Transparency International“ Lietuvos skyrius jau ne kartą aiškinosi, kiek politikai viešina savo susitikimų su interesų grupėmis bei kritikavo parlamentarus dėl skaidrumo trūkumo.  Anot specialistų, rinkėjai, žinodami su kuo susitinka politikas, galėtų geriau įvertinti jo veiklą Seime, siūlomus įstatymo projektus ir balsavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi