captcha

Jūsų klausimas priimtas

T. Venclova R. Vanagaitės kritikams: nepadėkite Putinui

Jau keletą dienų vis netylant diskusijoms dėl rašytojos Rūtos Vanagaitės istorijos interpretacijos, naujienų portalo lrytas.lt redakciją pasiekė poeto Tomo Venclovos laiškas.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Jame T. Venclova rašo, kad kritikuojantys, įvairias etiketes ir vardus, nevienareikšmiškai vertinamai rašytojai, klijuojantys asmenys, puikiai pasitarnauja Kremliaus kuriamai propagandai. Poetas prašo visuomenės netapti „protingais idiotais“.

Pateikiame visą T. Venclovos laišką:

„Nebūdamas profesionalus istorikas ir nesusipažinęs su visais Adolfo Ramanausko-Vanago bylos duomenimis, nesiimu spręsti jo biografijos klausimų. Galimas daiktas, kai kurie Rūtos Vanagaitės tvirtinimai klaidingi. Tačiau jos pjudymas man labai primena sovietinius laikus. Beje, jis daug sėkmingiau pasitarnauja Vladimiro Putino propagandai, negu bet kokie Rūtos Vanagaitės teiginiai. Mėgstama vartoti posakį „naudingi idiotai“, kalbant apie asmenis, kurie patys to nesuprasdami veikia Lietuvos priešininkų naudai. Asmenys, kurie viešai ir negailestingai puola Rūtą Vanagaitę, naikina jos knygas ir taip toliau, teikia puikios medžiagos Putinui, bandančiam įtikinti pasaulio viešąją nuomonę, jog Lietuvoje reiškiasi fašistinės nuotaikos. Deja, jie to nepajėgia ar nenori suprasti.

Man ypač nepriimtina, kada garbingas asmuo viešai išvadina Rūtą Vanagaitę „Dušanskiene“. Beje, kodėl ne „Martavičiene“, „Urboniene“ ar „Liaudiene“? (Tokie pravardžiavimai, tiesa, irgi peržengtų padorios diskusijos ribas). Nors ir neturiu didelių vilčių, kad būsiu išgirstas, kreipiuosi į pjudytojus: nebūkite „naudingi idiotai“ ir nepadėkite Putinui“, – rašoma T. Venclovos laiške.

Šios savaitės viduryje rašytoja Rūta Vanagaitė paskelbė, kad turi archyvinių duomenų, kurie įrodo, kad partizaninio pasipriešinimo vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas nebuvo nukankintas. Už viešą šios pozicijos išsakymą, rašytoja susilaukė itin daug kritikos. O penktadienį sužinojo, kad jos knygas leidžianti „Alma littera“ nutraukia su ja ryšius ir visas dabar prekyboje esančias rašytojos knygas išima iš apyvartos.

Šaltinis www.lrytas.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...