Lietuvoje

2017.10.28 10:02

Gedimino kalno pietvakariniame šlaite įvyko paviršinė nuošliauža

LRT.lt2017.10.28 10:02

Spalio 27 d. pietvakariniame Gedimino kalno šlaite įvyko paviršinė apie 8–10 metrų ilgio, iki 6 metrų pločio, apie 1,2 metrų gylio nuošliauža. Nuslinko apie 15 kubinių metrų paviršinio technoginės kilmės grunto. Kalno pagrindiniai sluoksniai nepažeisti.

Galimos nuošliaužos požymiai buvo fiksuoti jau ryte, todėl buvo nuspręsta imtis prevencinių grunto planiravimo darbų, gruntą paskirstant vietoje. Gruntas prisotintas vandeniu, todėl buvo priimtas papildomas sprendimas nudrenuoti iškrovos vandenį paklojant drenažinį vamzdį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasitarimo metu Gelbėjimo darbų koordinavimo štabas rangovui pavedė iki spalio 28 d. vidurdienio išvežti nuslinkusį gruntą, o susiformavusioje nuošliaužoje atlikti prevencinius grunto planiravimo darbus. Stabilizavus deformuotą plotą bus tęsiami būtini vandens drenažo įrengimo darbai.

Gedimino kalno lankytojams pavojaus nėra. Yra pritaikytos visos prevencinės priemonės, užtikrinančios lankytojų saugumą: uždarytas pagrindinis takas, atitvertas miesto šaligatvis pietrytinėje kalno dalyje bei įrengti apsauginiai atitvarai aplink Kunigaikščių rūmus.

Atkreipiame dėmesį, kad kalnas kaip geologinė struktūra yra stabilus ir nejuda, o paviršinės nuošliaužos susidaro dėl prieš daugiau nei 12 metų ant kalno supilto technogeninio grunto. Šis supiltinis gruntas yra imlus drėgmei, lengvai įmirksta ir tuomet ima slinkti.

Primename, kad šiaurės vakarų šlaite vyksta tvarkybos darbai pagal dar vasarą parengtą tvarkybos projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.