Lietuvoje

2013.06.05 12:00

Seimui siūloma tirti galimą poveikį teismams ir teisėjams

ELTA2013.06.05 12:00

Kitą savaitę 45-ių parlamentarų grupė ketina siūlyti Seimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl galimo poveikio Lietuvos teismams ir šių teismų teisėjams“.  

Kitą savaitę 45-ių parlamentarų grupė ketina siūlyti Seimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl galimo poveikio Lietuvos teismams ir šių teismų teisėjams“.

Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Raimundas Markauskas.

Tyrimo komisiją siūloma sudaryti įvertinant tai, jog „žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau informacijos, kad teismams ir teismų teisėjams tiesiogiai ir netiesiogiai gali būti daroma įtaka“; taip pat suprantant, kad „viešai pasirodžiusi informacija yra pagrindas ikiteisminio tyrimo pradžiai, ir jos nenagrinėjimas gali turėti neigiamą poveikį ateityje“.

Komisiją siūloma sudaryti iš 13 Seimo narių pagal Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principą.

Nutarimo projekte siūloma įpareigoti komisiją „įvertinti Seimo nario V. Gailiaus ir piliečio V. Giržado pateiktą informaciją žiniasklaidai apie valstybės pareigūnų neteisėtus veiksmus jų atžvilgiu, vykdant baudžiamąjį persekiojimą“.

Komisijai siūloma ištirti ir nustatyti, ar yra požymių, kad Lietuvos teismų teisėjams galimai daromas neteisėtas poveikis ir ar yra požymių, kad Lietuvos teismams galimai sąmoningai trukdoma vykdant teisingumą.

Beje, tai jau antras bandymas tirti galimai daromą poveikį teisėjams. Gegužės 23 d. Seimas atmetė parlamentarų grupės siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl galimai neteisėtai daromo poveikio teisėjams, primena ELTA.

Už tyrimo komisijos sudarymą balsavo 45 Seimo nariai, prieš buvo 42, susilaikė 19 parlamentarų. Seimas nepritarė ir siūlymui grąžinti iniciatoriams tobulinti nutarimo projektą. Už tai pasisakė 48 Seimo nariai, prieš – 44, susilaikė 8 parlamentarai.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius