Lietuvoje

2017.10.27 18:05

A. Mickevičiaus gatvėje Kaune bus kertama beveik pusė medžių

BNS2017.10.27 18:05

Kauno miesto savivaldybė su ekspertais suderino sprendimą kirsti beveik pusę A. Mickevičiaus gatvėje augančių medžių.

Kaip penktadienį pranešė savivaldybė, savo išvadoje ekspertai siūlė pašalinti 24 medžius, o dar kelias dešimtis, kardinaliai nugenėti. Bet tai, pasak savivaldybės, draudžia įstatymai, o aplinkosaugininkai už tai numato baudas.

Atsižvelgdami į tai, ekspertai pakoregavo išvadą, joje siūlydami šalinti 59 iš 130 A. Mickevičiaus gatvėje augančių medžių. 

„Nors esame tik želdynus vertinantys ekspertai, tačiau turėjome atsižvelgti ir į teisinius niuansus. Drauge su kolega dar kartą gyvai apžiūrėjome bei įvertinome kiekvieną iš medžių, kuriuos buvome rekomendavę drastiškai genėti ir galiausiai priėmėme savo galutinį sprendimą“, – pranešime cituojamas Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas Arvydas Rutkauskas.

Vietoj senų ir pavojingų medžių bus pasodintos 10–15 metų 5–7 metrų aukščio „Rancho“ veislės liepos. Šie medžiai jau pasodinti A. Smetonos alėjoje, Miško gatvėje ir Vytauto prospekte.

Medžių kirtimas Kaune sulaukė dalies miestiečių pasipriešinimo. Jie kritikavo miesto valdžią, kad sprendimai dėl medžių kirtimo nebuvo pristatomi visuomenei. Tuomet savivaldybė iš viso iškirto 589 medžius. Iki tol teigusi, kad medžių kirtimas būtinas rekonstruojant gatves, vėliau savivaldybė nusprendė dalį medžių palikti, atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt