Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.27 16:08

Liuksemburgo karius aplankė D. Grybauskaitė ir Liuksemburgo Didysis Hercogas

LRT.lt 2017.10.27 16:08

Penktadienį Lietuvoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Liuksemburgo karius aplankė Liuksemburgo Didysis Hercogas Henri, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Jie lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, kur kariai šiuo metu dalyvauja tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas II“. Taip pat apžiūrėjo karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę ir techniką, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje atgrasymo ir gynybos tikslais dislokuotoje NATO  priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje  tarnauja  karių būrys iš Liuksemburgo. Jie į Lietuvą atvyko 2017 m. metų liepos mėn. Liuksemburgo kariai padeda užtikrinti šio tarptautinio karinio vieneto logistinę paramą. Per Klaipėdos jūrų uostą yra atsigabenę ir logistinę techniką – apie 10 įvairios modifikacijos transportavimo sunkvežimių.

Liuksemburgas Lietuvos kariuomenei yra neatlygintinai perdavęs 20 vnt. visureigių HMMWV 2013 m. Liuksemburgas nuosekliai remia Baltijos šalių NATO oro policijos misiją ir ženkliai prisideda prie infrastruktūros plėtojimo projektų. Taip pat remia Lietuvos inicijuotą Rytų partnerystės patikos fondą, skirtą remti bendradarbiavimo projektus su Ukraina, Gruzija ir Moldova saugumo ir gynybos srityje. Abiejų šalių kariai nuolat kartu treniruojasi ir dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose, tokiose kaip „Iron Sword“, „Saber Strike“, „Iron Wolf“, „Baltic Piranha“ ir kt.).

Tarp NATO šalių Liuksemburgo kariuomenė yra mažiausia. Ją sudaro nuo 900 iki 1 tūkst. karių ir civilių. Nuo 1967 m. ji formuojama tik savanoriškumo principu. Liuksemburgo kariuomenę sudaro profesionalūs kariai ir savanoriai eiliniai. Pastarieji tarnauja trejus metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi