captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atšvaitas gelbsti gyvybes: priminė, kodėl jį nešioti būtina

Nepakanka turėti atšvaito, svarbu jį taisyklingai nešioti. Lietuvos automobilių direkcijos direktorius Egidijus Skrodenis primena, kokios skaudžios nelaimės gali įvykti, jei pėsčiasis nenešioja atšvaito, ypač tamsiuoju paros metu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Vairuotojas, važiuodamas automobiliu, ypač tamsiuoju paros metu, neišskiria siluetų ir žmonių nemato. Žmogų, einantį be atšvaito, vairuotojas gali pastebėti likus apie 50 m nuo jo. Važiuojant 90km/h greičiu, jei vairuotojas iškart sureaguoja ir pamato pėsčiąjį, stabdymo kelias vis tiek būna apie 70 metrų. Tai reiškia, kad patekti į įvykį ir būti sužalotam, ar dar blogiau – žūti – tikrai yra didelė tikimybė“, – perspėja Lietuvos automobilių direkcijos direktorius E. Skrodenis.

Tačiau kai pėsčiasis nešioja atšvaitą, automobilio šviesos atspindi jį, tad vairuotais gali pamatyti žmogų už maždaug 150 m, taip išvengdamas nelaimės.

Šiemet jau žuvo 41 pėsčiasis, 20 iš jų – tamsiuoju paros metu, pernai – 26 pėstieji. E. Skrodenis ragina suaugusiuosius nevengti nešioti atšvaitų, nes taip paskatina savo saugumu rūpintis jauniausius eismo dalyvius.

Daugiau apie atšvaitus, kurie saugo gyvybes – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...