Lietuvoje

2017.10.26 17:39

Ar Kremlius gali nupirkti Lietuvą?

Į klausimą, ar Kremlius gali nupirkti Lietuvą, gali atsakyti tik mūsų visuomenė ir valstybė – arba mes leisime tai padaryti, arba neleisime, sako Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius, parengęs studiją apie tai, kaip Rusija daro įtaka ekonominėmis priemonėmis.

Pasak analitiko, kleptokratiniai mechanizmai, kaip hibridinio karo dalis, šiuo metu yra vienas svarbiausių Rusijos įtakos darymo įrankių, kai įtaka daroma per pinigus, verslą ir kitokias ekonomines priemones.

„Dažniausiai jas vadintumėme ekonominėmis, bet kadangi Rusija yra mafijos valstybė (ir tai ne mano sugalvota, tas terminas tarp Rusijos tyrėjų yra įsigalėjęs), tai visados yra susiję su korupcija, visokiais įstatymų pažeidimais, tiesiog mafijine veikla“, – teigia M. Laurinavičius.

Nors Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kartais teigia, kad Rusijai ne per daugiausiai rūpi, kas vyksta Baltijos šalyse, M. Laurinavičiaus teigimu, tai tėra klaidinimas ir bandymas nukreipti dėmesį.

„Neseniai paskelbtas pareiškimas, kad jam nelabai rūpi, kad NATO čia stiprina pajėgas, yra šioks toks pasikeitimas. Tai yra klaidinimas. Tai iš esmės yra bandymas gal šiek tiek užmigdyti, nuraminti. Karinė grėsmė šiuo metu Lietuvai, mano įsitikinimui, yra sumažėjusi, [...] bet visos kitos įtakos operacijos, įskaitant tai, apie ką kalbu, tos kleptokratinės įtakos priemonės, jos tik stiprėja“, – teigia analitikas.

Išsamiau – įraše.