Lietuvoje

2017.10.26 16:56

Lietuvos ir Liuksemburgo ministrai akcentavo saugumo ir gynybos bendradarbiavimo stiprinimą

LRT.lt 2017.10.26 16:56

Spalio 26 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Jeanu Asselbornu ir aptarė Lietuvos ir Liuksemburgo dvišalius santykius, regioninio saugumo, Europos ateities ir kitus aktualius tarptautinius klausimus.  

„Liuksemburgo Didžiojo Hercogo vizitas Lietuvoje atspindi puikius Lietuvos ir Liuksemburgo santykius, besiplečiantį bendradarbiavimą įvairiose srityse, o ypač saugumo ir gynybos srityje. Itin vertiname Liuksemburgo indėlį į Baltijos šalių regiono saugumą – prisijungimą prie NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje. Karinėse pratybose ir misijose jau dalyvavo dešimtadalis Liuksemburgo kariuomenės“, – sakė L. Linkevičius. 

Abu ministrai aptarė Europos ateities ir Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES klausimus. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvos esminis interesas yra tolimesnis Europos projekto stiprinimas. Europos Sąjunga turi išlikti vieninga, įgyvendindama jau priimtus sprendimus bei siekdama ilgalaikių tikslų.

Ministrai aptarė artėjantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą ir būtinybę toliau išlaikyti ES dėmesį bei paramą Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai įgyvendinant būtinas reformas. 

Ministras J. Asselbornu Lietuvoje lankosi su Liuksemburgo Didžiojo Hercogo vadovaujama delegacija. Šiomis dienomis vykstančio oficialaus vizito metu Didysis Hercogas susitiko su aukščiausiais Lietuvos vadovais ir aplankys NATO daugiašaliame batalione tarnaujančius Liuksemburgo karius. Vizito metu surengtas pirmasis Lietuvos ir Liuksemburgo verslo forumas, pasirašyta sutartis dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos srityje.