captcha

Jūsų klausimas priimtas

VRK Liberalų sąjūdžiui neskyrė pusės metų dotacijos – beveik 395 tūkst. eurų

Vyriausioji rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį dėl šiurkštaus politinės kampanijos finansavimo pažeidimo nusprendė pusę metų neskirti valstybės biudžeto asignavimų Liberalų sąjūdžiui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iš pradžių VRK buvo pateiktas siūlymas dotacijos neskirti metus, tačiau komisija nutarė, kad tokia sankcija būtų per griežta. Už tai, kad Liberalų sąjūdis negautų pusės metų dotacijos – beveik 395 tūkst. eurų – vienbalsiai balsavo visa komisija, išskyrus nusišalinusį nuo balsavimo Liberalų sąjūdžio atstovą komisijoje Maksimą Reznikovą.

Diskusijoje prieš balsavimą komisijos narys Vilius Semeška tikino, kad komisija turėtų neskirti ne metų, o pusmečio dotacijos, nes suma už mokymus yra daug kartų mažesnė už partijos prarandamą dotaciją ir bausmė nebūtų proporcinga pažeidimui. Be to, jis atkreipė dėmesį, kad partija pažeidimą padarė pirmą kartą.

„Priversti politinę organizaciją prieš visiško nemokumo nebūtų gerai politinei sistemai ir nevisiškai sąžininga“, – sakė konservatorių atstovas VRK.

Kad komisija neskirtų tik pusmečio dotacijos, kolegas dar įtikinėjo VRK nariai Svajonė Šatkauskienė, Vincentas Vobolevičius, ir Olga Kilkinova.

Darijus Beinoravičius tikino, kad komisija turi atsižvelgti ir į tai, kad partijoje pasikeitė vadovybė, o nuo pažeidimo praėjo nemažai laiko.

Liberalų sąjūdžio laikinasis pirmininkas Eugenijus Gentvilas prieš komisijos posėdį žurnalistams sakė bandysiantis komisiją įtikinti, kad siūlymas neskirti net pusmečio dotacijos nebūtų teisingas.

Pasak jo, įstatyme numatytas terminas „iki dvejų metų“ nereiškia, kad dotacija gali būti neskiriama tik už kelias savaites. To E. Gentvilas ir prašė VRK.

Be to, Liberalų sąjūdis prašė VRK atidėti ketvirtadienio posėdį dėl to, kad ankstesnį VRK sprendimą partija yra apskundusi teismui. Tačiau komisija nutarė klausimą svarstyti nelaukdama teismo sprendimo.

S. Šatkauskienė po E. Gentvilo pasisakymo padėkojo už VRK suteiktą galimybę išgirsti, kokie bus partijos argumentai teisme ir jam tinkamai pasirengti.

VRK narys V. Semeška taip pat tikino apgailestaujantis, kad iš E. Gentvilo išgirdo tik dar atkaklesnį kaltės neigimą, nors žmogiškai, pasiūlęs neskirti dotacijos ne metus, o pusmetį, vylėsi iš liberalų lyderio išgirsti nors menką „aš kaltas“.

„Aš suprantu ne kaip krikščionis, o kaip žmogus būtinybę įvertinti savo elgesį. Šita prasme Liberalų sąjūdis padarė jau daug darbų. (...) Mes padarėme išvadas ir padarėme pamokas. Jei tai priimate kaip mūsų bandymą išsivalyti, tai taip ir priimkite“, – teigė E. Gentvilas primindamas, kad dabar nė vienas partijos narys nebeturi viešųjų įstaigų, o partija priėmė Skaidrumo standartą. Be to, jis tikino, kad partija bendradarbiaus su teisėsauga baudžiamajame procese.

Pildome.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...