Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.25 19:30

Kriminalinės policijos atvirų durų diena: lankytojai galėjo išmėginti ir melo detektorių

Pirmą kartą policijos istorijoje surengta Kriminalistų atvirų durų diena, siekiant supažindinti visuomenę su pareigūnų darbo specifika ir veikla. 

Antiteroristinės rinktinės „Aras“ pareigūnai demonstravo ekipuotę, ginklus, techniką. Ne mažiau įdomi kriminalistinių tyrimų centro ekspozicija, kurioje galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti melo detektorių, pasitikrinti dokumentus, pinigus, stebėti, kaip imami antspaudai.

Kriminalistinių tyrimų centro viršininkas sako, kad kasmet atliekama vis daugiau tyrimų, pavyzdžiui, pernai jų centre atlikta maždaug 8 tūkstančiai, o šiemet, skaičiuojama, bus bent 5 procentais daugiau.

„Kiekvienais metais atsiranda naujų narkotinių medžiagų, naujų galimybių suklastoti dokumentus, padaryti nusikalstamas veikas. Kiekvienais metais perkame vis naują modernią įrangą, todėl galime atlikti tuos tyrimus greičiau ir geriau“, – teigia Policijos kriminalistinių tyrimų centro viršininkas Darius Žvironas.

Kriminalinės policijos biuro viršininkas sako, kad vis daugiau nusikaltimų vyksta elektroninėje erdvėje, todėl svarbu žinoti apie čia kylančias grėsmes.

„Nusikaltėliai gudrėja visą laiką, bet neatsilieka ir policija – stengiamės būti bent jau vienu žingsniu priekyje nusikalstamo pasaulio. Tad keičiamės, investuojame į savo žinias, į savo analitinius gebėjimu, investuojame į naujų priemonių paiešką“, – pasakoja Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Tokia atvirų durų diena, kurioje artėjančios kriminalinės policijos dienos proga prisistatė įvairūs kriminalinės policijos biuro padaliniai, surengta pirmą kartą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi