Lietuvoje

2017.10.25 17:54

Kai kurių apskričių gyventojams – perspėjimai dėl itin stipraus vėjo

DELFI.lt 2017.10.25 17:54

Per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išsiuntė Klaipėdos ir Telšių apskričių gyventojams pranešimus į mobiliuosius telefonus dėl stipraus vėjo.

Juose rašoma, kad naktį iš spalio 25-osios į 26-ąją vakarų, šiaurės vakarų vėjo gūsiai vakariniuose rajonuose sieks 21–23 m/s. Prašoma pasirūpinti savo gyvybės ir turto saugumu ir perspėti kitus. Daugiau informacijos vpgt.lt ir meteo.lt.

Gyventojams patariama būti atsargiems, nes pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti medžiai, lūžti jų šakos, kristi reklamos stendai.

Patariama išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Gyventojai turėtų nestatyti automobilių po medžiais, neliesti jų, jeigu jie yra užvirtę ant laidų ar oro linijų atramų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei. Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris ir langus.

Tokiu metu nereikėtų be ypatingos priežasties palikti gyvenamosios vietos. O jei vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, užrakinkite duris.

Ugniagesiai taip pat pataria apie stiprų vėją informuoti kaimynus, ypač neįgalius ar vienišus vyresnio amžiaus žmones. O nelaimės atveju reikia skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

DELFI nuotr.