Lietuvoje

2017.10.25 16:38

Buvęs Lenkijos prezidentas: savivaldybių bendradarbiavimas yra mūsų ateitis

ELTA 2017.10.25 16:38

Lietuvoje viešintis kadenciją baigęs Lenkijos Prezidentas Bronislawas Komorowskis sako, kad Lietuva ir Lenkija turėtų plėtoti regionų ir savivaldybių bendradarbiavimą.

„Verta plėtoti tai, kas turi gilią prasmę, tai yra savivaldybių bendradarbiavimas, todėl, kad savivaldybės yra arčiau ir tiksliai atspindi piliečių lūkesčius ir mąstymo būdą. Todėl tas savivaldybių bendradarbiavimas turi išeiti iš tokių oficialių renginių rėmų, o turi pavirsti į bendradarbiavimą regionų, konkrečių miestų ir verslo. Tai yra, mano manymu, ateitis“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė B. Komorowskis.

Jis dalyvauja iškilmingame Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečio minėjime.

B. Komorowskis tikisi, kad, nepaisant to, kas bus valdžioje, Lietuvos ir Lenkijos santykiai bus artimi, nes mes esame kaimynės.

„Verta prisiminti, kad mus jungia ne tik istorija, jungia mus ir dabarties interesai, kurie susiję su tuo, kad abi šalys priklauso ES ir NATO. Jungia mus ir tai, kad lietuviai ir lenkai priklauso labiausiai europietiškai nusiteikusioms tautoms, taip pat mūsų santykiai susiję su tuo, kad esame kaimynai. Todėl turiu vilties, kad, nepaisant to, kas yra valdžioje abiejose šalyse, jų visuomenės, tautos reikalaus, kad tie santykiai būtų kuo artimesni ir vyktų bendradarbiavimas visose svarbiose srityse“, – sakė buvęs Lenkijos prezidentas.

Jis linkėjo, kad išliktų mūsų artimas bendradarbiavimas NATO ir kitose europinėse struktūrose.

„Linkėčiau sau išlaikyti bendradarbiavimą su europinėmis institucijomis todėl, kad tai yra konkretūs pinigai, konkrečios programos, svarbios Lietuvos ir Lenkijos ekonomikų vystymuisi ir integracijai į europines kelių, geležinkelių, elektros tinklų sistemas“, – politikas.

B. Komorowskis pasveikino Lietuvą su nepriklausomos, demokratinės, laisvos valstybės Konstitucijos 25-mečiu.

„Perduodu linkėjimus ne tik kaip buvęs Lenkijos prezidentas, bet ir kaip šeimos, kuri daugiau nei 300 metų Lietuvą laikė ir toliau laiko didele dalimi savo tėvyne, savo protėvių tėvyne, narys“, – sakė B. Komorowskis.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06