Naujienų srautas

Lietuvoje2013.06.05 06:52

Bus pristatyti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai teisingumo ir vidaus reikalų srityse

ELTA 2013.06.05 06:52

Lietuvos vidaus reikalų ir teisingumo ministrai Europos Sąjungos Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje birželio 6-7 dienomis Liuksemburge pristatys netrukus prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus teisingumo ir vidaus reikalų srityse.

Lietuvos vidaus reikalų ir teisingumo ministrai Europos Sąjungos Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje birželio 6-7 dienomis Liuksemburge pristatys netrukus prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus teisingumo ir vidaus reikalų srityse.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas dalyvaus diskusijoje dėl pasiūlymo sujungti Europos policijos biurą ir Europos policijos koledžą. Šia nauja iniciatyva siekiama dar labiau padidinti Europolo veiksmingumą renkant bei analizuojant informaciją ir dalijantis analizės rezultatais su valstybėmis narėmis.

Vidaus reikalų ministrai taip pat svarstys teisėtos migracijos, išorinės sienų valdymo bei Šengeno erdvės procedūrų valdymo klausimus.

Antrąją Tarybos dieną teisingumo ministras Juozas Bernatonis dalyvaus diskusijose dėl pagrindinių Bendrojo duomenų apsaugos reglamento, vieno iš Lietuvos pirmininkavimo prioritetų, elementų. Pirmininkaujanti Airija sieks, kad būtų patvirtinta pasiekta pažanga, pabrėžiant skaidrumo principą ir duomenų apsaugos lygio parinkimą taikant rizika pagrįsto požiūrio metodą. Tai leistų duomenų subjektams geriau kontroliuoti savo asmens duomenis ir tuo pačiu užtikrinti proporcingus įpareigojimus įmonėms.

Airija sieks bendrojo požiūrio dėl direktyvos dėl ES finansinių interesų apsaugos baudžiamosios teisės priemonėmis. Lietuva pritaria siūlomos direktyvos tikslams ir užtikrins tolesnį darbą dėl šios direktyvos pirmininkavimo metu.

Ministrai diskutuos dėl tinkamos kreditoriaus ir skolininko teisių ir interesų pusiausvyros siūlomame reglamente dėl Europos sąskaitos blokavimo įsakymo sukūrimo. Teisingumo ministrams pritarus pasiūlymo esminiams principams, tai būtų geras pagrindas Lietuvos pirmininkavimo metu tęsti intensyvų darbą su šiuo dokumentu.

Anot Pirmininkavimo ES Tarybai atstovės spaudai Lietuvoje, taip pat vyks diskusijos kitais svarbiais klausimais: dėl reglamento taikymo srities išplėtimo, bankroto bylų iškėlimo jurisdikcijos, nacionalinių nemokumo registrų sukūrimo ir jų tarpusavio susiejimo, geresnio įmonių grupių narių nemokumo procedūrų koordinavimo ir poreikio skubiai peržiūrėti reglamentą dėl bankroto bylų.

J. Bernatonis pristatys svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus teisingumo srityje, pabrėždamas Stokholmo programos įgyvendinimo tęstinumą ir ypatingą dėmesį piliečių interesams ir poreikiams.

Ministras D. A. Barakauskas taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretore Theresa May aptarti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai vidaus reikalų prioritetų bei svarbiausių ES darbotvarkės klausimų.

Teisingumo ministras J. Bernatonis dalyvaus dvišaliuose susitikimuose su Suomijos, Italijos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės ir Rumunijos teisingumo ministrais bei daugiašaliame susitikime su kolegomis iš Beniliukso šalių (Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų). Pagrindinės visų susitikimų temos – Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai teisingumo srityje ir šioms šalims aktualūs klausimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi