Lietuvoje

2017.10.25 10:47

V. Pranckietis: reikalui esant koalicija kvies Lenkų rinkimų akciją

ELTA 2017.10.25 10:47

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad esant reikalui į koaliciją bus kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Šiuo metu, anot Seimo pirmininko, situacija koalicijoje yra pakankamai stabili: „Paskutiniai balsavimai, kaip ir žadėjau, parodė, kad mes turime daugumą ir nuosekliai dirbame.“

Seimo pirmininkas priminė, kad pozicijoje esanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pasirašė koalicinę sutartį su nuo Lietuvos socialdemokratų atskilusiais politikais, pasivadinusiais Socialdemokratų darbo frakcija. Tačiau šios naujos koalicinės sutarties neužtenka, kad LVŽS galėtų formuoti daugumą Seime.

Tai pripažino ir V. Pranckietis, bet to Seimo pirmininkas nesureikšmino ir akcentavo, kad svarbiausia „aritmetika yra balsavime“. Jeigu koalicinis balansas bus trapus, V. Pranckietis neatmetė galimybės kviesti kitas frakcijas prisidėti prie koalicijos. 

Seimo pirmininkas LLRA-KŠS išskyrė kaip labiausiai tikėtiną politinę jėgą, kuri galėtų papildyti valdančiąją koaliciją. LLRA-KŠS, anot Seimo pirmininko, „buvo visada nuosekliai dirbanti ir daugeliu klausimu mes sutardavome. Ir jei jie pareikštų tokį norą, ir mes pareikštume tokį norą, manau, kad taip, jie prisijungtų prie koalicijos“. 

Kartu V. Pranckietis išreiškė viltį sulaukti opozicijoje likusių socialdemokratų ir kitų frakcijų palaikymo.

Jonas Pinskus, Agnė Širinskienė
2023.02.09 12:07

Netikėtumas Seime – griūva Lietuvos regionų frakcija

atnaujinta 12.47