Lietuvoje

2017.10.25 16:40

Seime paminėtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-metis

Lietuvos Konstitucijai trečiadienį sukanka 25-eri. Šia proga LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko iškilmingas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečio minėjimas.

Sukakties proga Konstitucinio Teismo fasadas pasipuošė atminimo lentomis, kuriose įamžinti Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas.

Konstitucijos 25-mečio proga duris lankytojams atvėrė 61-as Lietuvos teismas, gyventojus konsultavo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos teisininkai, advokatūros ir Antstolių rūmų atstovai.

Trečiadienį prezidentūroje taip pat apdovanoti geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikę gyventojai. Šalies vadovė, teikdama apdovanojimus, priminė, kad ši Konstitucija – ilgiausiai gyvuojanti iš visų, kiek Lietuva jų turėjo.

 „Konstitucijos kūrėjai prieš ketvirtį amžiaus taip pat galvojo apie ateitį, siekdami valstybės gyvenime įtvirtinti demokratinių vertybių principus, kad mūsų pagrindinis teisės dokumentas taptų patikima atrama, kai gyvenimas pateikia naujų iššūkių ir iškelia sudėtingų klausimų. Tada mes vėl atsiverčiame Konstitucijos puslapius. Štai kodėl taip svarbu, kad Konstitucija būtų gyva – įrašyta žmonių sąmonėje ir širdyse“, – sakė prezidentė.

lrp.lt nuotr.

Pasak D. Grybauskaitės, tai, kad šiemet jau antrus metus egzaminą buvo galima laikyti Brailio raštu, rodo, jog Konstitucija – kiekvienam prieinamas dokumentas.

Vienuoliktajame egzamine dalyvavo beveik 28 tūkstančiai žmonių. Šalies vadovė 32 dalyviams, parodžiusiems geriausias žinias, įteikė po Konstitucijos egzempliorių ir palinkėjo, kad nugalėtojų pavyzdys padrąsintų ir kitus išmėginti savo jėgas puikioje pilietinės visuomenės ugdymo mokykloje, kokia tapo šis egzaminas.

Dabartinė Lietuvos Konstitucija priimta referendumu 1992-ųjų spalio 25 d.