Lietuvoje

2017.10.24 18:28

Kinų komunistų kongresą aplankęs LRT žurnalistas: jiems patinka lietuviai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.24 18:28

Komunistinė valdžia, daug raudonos spalvos, prezidento, daug suvažiavimo nuotraukų – šiais dalykais mirgėjo žiniasklaida prasidėjus Kinijos komunistų partijos kongresui. Jame lankęsis LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Algirdas Acus teigia, kad, remiantis tuo, kas matoma žiniasklaidoje, prezidento Xi Jinpingo valdžia dar sustiprėjo.

LRT žurnalistas pažymi, kad Kinija vis dar sukuria dvejopą įvaizdį – kai kur ji pasižymi laisvos šalies elementais, o kai kur jaučiama labai tvirta valdžios ranka. Pasak A. Acaus, jį pasikvietę žurnalistai gana nesunkiai sutiko leisti filmuoti vienoje budistų šventyklų ir pamatyti daugiau, nei iš anksto tikėtasi. Kita vertus, pasak žurnalisto, komunistų partijos suvažiavime Pekine apie laisves teko pamiršti.

„Apie jokį kalbėjimą su žmonėmis prieš kameras tikrai nebuvo jokios net kalbos. Jei norėčiau susidaryti tikslesnį įspūdį apie kongresą, tai bet kur tiksliau būtų, tik ne Kinijoje. Iš užsienio daug tikslesnis vaizdas būtų“, – sako A. Acus.

LRT užsienio naujienų redaktorius taip pat atkreipė dėmesį, kad, jo nuomone, kinai gana nesunkiai randa bendrą ryšį su lietuviais, panašiai supranta tam tikrus dalykus.

„Man atrodo, kad jiems net ir patinka lietuviai. Jie susišneka su lietuviais. <...> Jie, matyt, irgi supranta, kad mes mokame skaityti tarp eilučių. Amerikiečiai – su jais esą viskas aišku, jie galbūt ir auklėja per daug. O su lietuviais subtiliau – kinai, kadangi ir patys yra subtilūs, mus supranta“, – sako žurnalistas.

Daugiau apie tai – įraše.

Populiariausi