captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seime perskaityta frakcijų koalicijos deklaracija: ar valdančioji dauguma tebėra – neaišku

Antradienį Seime, prasidėjus rytiniam posėdžiui, Seimo pirmininkas Vytautas Pranckietis perskaitė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų frakcijų deklaraciją, pagal kurią abiejų partijų frakcijos tęs kartu pradėtus darbus Seime ir sudarys daugumą. Tuo metu Seimo narys konservatorius Andrius Kubilius sako, kad jei frakcijų koaliciją pasirašė tik dalis socialdemokratų, valdančiosios daugumos gali ir nebūti.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

LVŽS ir LSDP pasirašytame dokumente teigiama, kad frakcijos sudaro koaliciją, siekdamos išsaugoti politinį, ekonominį bei socialinį stabilumą Lietuvoje bei tęsdamos šiame Seime pradėtus darbus ir įgyvendindamos pažadus rinkėjams bei remdamos vyriausybės programą ir veiklą.

Pagal Seimo statutą, Seimo dauguma laikomos frakcijos, kurių bendras narių skaičius – daugiau kaip pusė Seimo narių ir kurios pasirašiusios bendros veiklos deklaraciją arba sutartį dėl koalicinės vyriausybės.

Pasak V. Pranckiečio, šiuo metu daugumoje yra 75 Seimo nariai, be to, jo paties balsas – taip pat daugumos.

Tačiau Tėvynės sajungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius sako, kad frakcijų koalicijos susitarimą pasirašė tik dalis socialdemokratų, todėl neaišku, ar valdančioji dauguma tebėra.

„Jeigu tik devyni socialdemokratai yra naujoje koalicijoje, tai daugumos nėra. Visi mes esame mažumoje ir galbūt galėtume net iškelti klausimą ar R. Karbauskio nereikėtų paskelbti mažumos lyderiu“, - sakė A. Kubilius.

Pasak jo, net jei susitarimą pasirašė ir 10 Socialdemokratų frakcijos narių, negalima į valdančiąją daugumą įskaičiuoti visų 19 frakcijos narių.

„Noriu priminti, kad Seimo nariai turi laisvą mandatą, niekas už atskirą Seimo narį negali priimti sprendimo, jeigu jis jam nepritaria. Aš norėčiau, kad A. Sysas dabar atsistotų ir paaiškintų, ar jis yra naujoje valdančiojoje daugumoje, ar jis yra opozicijoje?“ – per Seimo posėdį klausė opozicijos atstovas.

Šeštadienį susirinkusi Socialdemokratų partijos taryba nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su LVŽS, tačiau Socialdemokratų frakcija Seime pirmadienį balsuodama pasisakė už socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijų Seime bendradarbiavimą.

Už balsavo Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Algirdas Butkevičius, Valentinas Bukauskas, prieš –  Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė. Julius Sabatauskas per balsavimą susilaikė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...