Lietuvoje

2013.06.05 09:28

Likvidavo V. Šustausko sūnaus gaują, planavusią parduoti amfetamino

DELFI.lt2013.06.05 09:28

Kauno apskrities Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai likvidavo amfetamino gamintojų ir platintojų gaują. Įtariama, kad grupuotei vadovavo buvusio parlamentaro Vytauto Šustausko sūnus Nerijus.  

Kauno apskrities Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai likvidavo amfetamino gamintojų ir platintojų gaują. Įtariama, kad grupuotei vadovavo buvusio parlamentaro Vytauto Šustausko sūnus Nerijus.

Gavus žvalgybinių duomenų, kad grupė asmenų rengiasi gaminti narkotikus ir juos platinti labai dideliais kiekiais, vasario 20 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje (ONTV) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Išsamaus tyrimo metu atliekant plataus spektro procesinius veiksmus surinkti išsamūs duomenys apie organizuotos grupės veiklą: nustatyta grupės sudėtis, patalpos, naudotos nusikalstamoje veikloje, kuriose buvo ir sandėliuojamos, ir gaminamos psichotropinės medžiagos, bei laikoma įranga joms gaminti. Surinktais duomenimis, pagrindinė gamybos vieta – vienkiemio sodyba, esanti Kėdainių rajone, praneša Kauno apskrities policija.

Realizuojat surinktą informaciją gegužės 25-osios naktį sulaikyti, iš psichotropinių medžiagų laboratorijos išvažiavę: kaunietis Nerijus Šustauskas (gimęs 1975 m.), neteistas; kaunietis K. L. (gimęs 1976 m.), teistas du kartus Vokietijoje ir Austrijoje; kaunietis D. Š (gimęs 1976 m.), neteistas; Raudondvario gyventojas D. A. (gimęs 1982 m.), neteistas.

Sulaikymo metu pas vieną iš organizuotos grupės narių N. Šustauską kišenėje rastas didelis kiekis grynųjų pinigų – 26 tūkst. eurų (89 772,8 Lt). Buvęs Seimo narys ir Kauno meras Vytautas Šustauskas DELFI patvirtino, kad šis suimtasis yra jo sūnus.

Buvo atlikta 20 kratų įvairiose patalpose, susijusiose su organizuotos grupės veikla. Kratų metu rasta ir išimta per du kilogramus ką tik pagaminto amfetamino, visa įranga, reikalinga amfetamino gamybai (presai, vakuuminio įpakavimo aparatas ir kt.) bei nemažas kiekis cheminių medžiagų, skirtų narkotinių medžiagų gamybai, apie 360 kg prekursorių.

Sėkmingos policijos operacijos dėka užkirstas kelias tolesnei organizuotos grupės veikai, kuri, panaudodama jos dispozicijoje buvusias žaliavas, būtų galėjusi pagaminti apie 190 kg psichotropinės medžiagos – amfetamino, iš kurio realizavimo juodojoje rinkoje gautos pajamos viršytų 7 mln. Lt.

Tiriant grupės narių veiklą nustatyta, kad siekdami išvengti policijos pareigūnų, organizuotos grupės nariai įrangą ir cheminės medžiagas, skirtas psichotropinių medžiagų gamybai saugojo vienose patalpose, kai tuo tarpu gamybos procesą vykdė kitose patalpose, bei gamindavo tik tam tikrą, tuo metu reikiamą kiekį psichotropinių medžiagų.

Šiuo metu visiems keturiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl labai sunkaus nusikaltimo – neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų gamybos, už tai baudžiama laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Taip pat Kauno apylinkės teismas įtariamiesiems N. Šustauskui, K. L. ir D. Š. skyrė kardomąsias priemones – suėmimus 3 mėn., o D. Š. – suėmimą 2 mėn. terminui.

V. Šustauskas: kaip tu gali įtakoti 40 metų žmogų?

Buvęs Kauno meras V. Šustauskas neslėpė, kad žinia apie jo sūnaus sulaikymą jį šokiravo.

„Vos šoko negavau apie tai sužinojęs“, – DELFI teigė V. Šustauskas.

Taksi vairuotoju dirbantis V. Šustauskas teigė, kad su sūnumi santykių nepalaikė.

„Kai mes su buvusia žmona išsiskyrėme, jam tebuvo ketveri metukai. Nei mes bendravome, nei ką. Net telefono jo neturėjau. O kuo užsiima 40 metų vyras... Jam ne 5, ne 10 metų, kad galėtum į subinę įkrėsti. Pasišakosi – pats gausi į nosį. Ir juk nelėksi į policiją rašyti pareiškimo, kad gavai į dantis“, – teigė V. Šustauskas.

Buvęs politikas teigė nepastebėjęs neigiamų savo sūnaus polinkių.

„Negėrė jis. Nemačiau, kad narkotikus vartotų. Pats pagalvok: turbūt nė vienas tėvas nenori, kad jo vaikai tokie būtų. Kaip tu gali įtakoti 40 metų žmogų? Aš išsiskyriau, kai jam buvo ketveri metukai“, – DELFI sakė V. Šustauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.