Lietuvoje

2017.10.24 16:17

Seimo komisija nesužinojo, ar už žemės nuomą A. Skardžiaus šeima gauna daugiau nei kiti

BNS2017.10.24 16:17

Seimo Antikorupcijos komisijai, tiriančiai parlamentaro Artūro Skardžiaus šeimos interesus energetikoje, nepavyko išsiaiškinti, ar įmonė „Renovacijos partneriai“ už žemės nuomą A. Skardžiaus šeimai moka daugiau nei kitiems sklypų savininkams.

„Renovacijos partnerių“ vadovė Rūta Breidokienė komisijos nariams atsisakė atskleisti šią informaciją, teigdama, kad ji yra konfidenciali. Ji taip pat neatsakė, ar A. Skardžiaus šeimai yra numatyta skirtinga nuomos kainos apskaičiavimo tvarka.

Komisijos vadovas Vitalijus Gailius klausė, ar A. Skardžiaus šeimos sklypo nuomos kainos dydis priklauso nuo elektros, kurią pagamina toje žemėje pastatytos vėjo jėgainės, supirkimo tarifo.

„Tai yra kainodaros klausimas, o mūsų kainodara yra įmonės komercinė paslaptis,“ – tvirtino R. Breidokienė.

„Kiti nuomininkai pradeda bruzdėti, klausti, kodėl jiems kitaip“, – pridūrė advokatas Virginijus Bitė.

Komisija paprašė šią informaciją pateikti raštu.

Apklausiamas A. Skardžius patvirtino, kad jo šeimai priklausančio sklypo nuomos kaina yra susieta su elektros pardavimo kaina.

„Pririšta (nuomos kaina – BNS) buvo advokatų siūlymu ne prie infliacijos, o prie elektros pardavimo kainos. Pardavimo kaina 12 metų yra stabili, pagal stabilų koeficientą, o pasibaigus tam terminui- pagal rinkos kainą. Bet yra numatytos grindys“, – teigė A. Skardžius.

Pasak R. Breidokienės, ji „Renovacijos partneriams“ vadovauja nuo 2012 metų, o 2007 metais, kai buvo sudaryta nuomos sutartis, įmonėje nedirbo. R. Breidokienė taip pat neatsakė, kas yra „Renovacijos partnerių“ akcininkai.

„Nenoriu suklysti atsakydama į klausimą. Registrų centre yra visa informacija. Vienas yra juridinis, o kitas – fizinis asmuo“, – teigė ji, bet nepatvirtino, kad tarp akcininkų yra jos tėvo įmonė.

Komisijos nariai aiškinosi, kodėl A. Skardžiaus žmona maždaug prieš 12 metų Šilutės rajone įsigytą maždaug 28,6 ha sklypą „Renovacijos partneriams“ išnuomojo ir gauna kelis kartus didesnę kainą nei kaimynai. Dabar šiuos sklypus iš „Renovacijos partnerių“ nuomojasi įmonė „Naujoji energija“.

R. Breidokienė yra A. Skardžiaus šeimos draugo Romualdo Patalavičiaus dukra. R. Patalavičiaus įmonė „Enga“ 2015 metais iš buvusio Baltarusijos valstybinio koncerno „Belenergo“ vadovo Sergejaus Belyj įsigijo 80 proc. Baltarusijos įmonės „Investenergostroj“ akcijų, vėliau dalis jų (40 proc.) atiteko A. Skardžiaus žmonai Snieguolei ir R. Patalavičiaus sūnaus draugo tėvui Rusijos piliečiui Rustemui Nigmetzianovui, turinčiam leidimą gyventi Lietuvoje (abiem po 20 proc.).