Lietuvoje

2017.10.23 16:55

Gripas ar peršalimas?

BNS2017.10.23 16:55

Skirtingai nuo peršalimo, gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra, raumenų skausmai. Gripas – tai viena iš infekcijų, kuriai būdingas epideminis bei pandeminis sergamumas, primena Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai.

Kitaip nei peršalimas, gripas gali sukelti komplikacijų, pavojingų gyvybei. Komplikacijos dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis, rašoma pranešime spaudai. 

Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: plaučių, bronchų, ausų uždegimų bei sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų.

Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais. ULAC duomenimis, didžiausias sergamumo gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje fiksuojamas sausio – vasario mėnesiais.

ULAC duomenimis, pernai gripo sezono metu gripu susirgo dvigubai daugiau žmonių nei užpernai. Pernai nuo gripo mirė 22 žmonės; dauguma jų sirgo lėtinėmis ligomis ir buvo nepasiskiepiję nuo gripo.

Pastaraisiais metais nuo gripo kasmet pasiskiepija šiek tiek daugiau nei 7 proc. visų Lietuvos gyventojų. Kas penktas pasiskiepijęs yra 65 m. ir vyresnis asmuo. 

Pasiskiepyti nuo gripo Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja visiems, o ypač šioms rizikos grupėms:

• nėščiosioms;

• 65 metų ir vyresniems asmenims;

• asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 

• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams;

• asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis bei lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais ir sergantiems onkologinėmis ligomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt