Lietuvoje

2017.10.23 13:45

J. Olekas neabejoja, kad Seimo LSDP frakcija dar didės

ELTA2017.10.23 13:45

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos išrinktas seniūnas Juozas Olekas tikisi, kad šiuo metu 7 narius vienijanti frakcija ateityje tik didės, ji tikisi dviejų vadovaujančių postų Seimo komitetų vadovybėje, o dėl opozicijos lyderio kol kas dar negalvojama.

„Šiuo momentu kreipėmės į Seimo pirmininką dėl frakcijos registracijos“, – pirmadienį po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu žurnalistams sakė J. Olekas.

Jis tikisi, kad į šią opozicine planuojančią pasiskelbti frakciją ateis dar daugiau parlamentarų. „Esame dėkingi Dovilei Šakalienei už prisijungimą, už jos kompetenciją, už bendrą darbą, esame nemažai kartu dirbę ir, manau, kad ateityje tik didės mūsų frakcija. (...) Yra socialdemokratinių nuostatų žmonių Seime nemažai. Aš tikrai neabejoju, kad Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija darbą Seime baigs didesnė negu ji yra šiandien“, – sakė J. Olekas.

Jis tikisi, kad Seimo LSDP frakcija turės du vadovaujančius postus Seimo komitetuose, tačiau konkrečiai tai priklausys nuo to „kiek dar bus kokių judėjimų frakcijose“. „Dabar laukiame valdančiosios daugumos visų pozicijų peržiūros“, – sakė J. Olekas.

Jis negalėjo atsakyti, ar, pavyzdžiui, Julius Sabatauskas išsaugos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pareigas. „Šiandien dar tikrai negalėčiau pasakyti. J. Sabatauskas turi naują poziciją, yra išrinktas LSDP frakcijos seniūno pavaduotoju, tai politiškai yra svarbi pozicija, matysime“, – sakė J. Olekas.

Politikas dar nelinkęs kalbėti apie galimas derybas dėl opozicijos lyderio posto.

„Kai būsime paskelbta opozicine frakcija, tada gal kokie nors kalbėjimaisi atsiras“, – svarstė politikas.

Jo teigimu, apie tai dar per anksti kalbėti, nes LSDP frakcija pradės darbą nuo pasiūlymų biudžetui ir įstatymų projektams, kad Lietuvoje būtų daugiau socialinio teisingumo, kad būtų mažiau socialinės atskirties. „O postų dalybos nėra mūsų prioritetas“, – tvirtino J. Olekas.

Prie Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos prisijungus Seimo narei D. Šakalienei, šią frakciją Seime sudarys 7 parlamentarai: D. Šakalienė, J. Olekas, Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algimantas Salamakinas.

Frakcijos seniūnu išrinktas J. Olekas, seniūno pavaduotoju – J. Sabatauskas.

Oficialiai apie LSDP frakciją, kuri ketina dirbti opozicijoje, planuojama paskelbti lapkričio 7 d. Seimo plenariniame posėdyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt