Lietuvoje

2017.10.23 13:22

Kaune nuo meningokokinės infekcijos mirė vaikas

Sekmadienio rytą Kaune nuo žaibinės meningokokinės infekcijos mirė vaikas. Berniukas lankė Šiaulių specialiojo ugdymo centrą ir penktadienio vakarą namo išvyko sveikas. Prastai pasijuto šeštadienį, todėl buvo išvežtas į ligoninę.

„Penktadienį vaiką pasiėmė mama, jis jautėsi gerai. Šeštadienį ėmė stipriai karščiuoti, prastai jaustis, todėl buvo išvežtas į Šiaulių ligoninę. Ten buvo nustatyta meningokokinės infekcijos diagnozė, vaikas skubiai buvo nuvežtas į Kauną. Deja, berniuko gyvybės išgelbėti nepavyko ir sekmadienio rytą jis mirė“, – kalbėjo Šiaulių specialiojo ugdymo centro direktorė Eglė Jankauskienė. Šiuo metu įstaigoje paskelbtas karantinas ir vaikai nėra priimami.

„Laikomės visų nurodymų, paskelbėme karantiną. Šiuo metu patalpos yra dezinfekuojamos, rūpinamasi, kad būtų tikrai švarios ir nesukeltų grėsmės kitiems“, – sakė ji.

Patvirtino ir Kauno klinikos

 Kauno klinikų atstovė ryšiams su visuomene Karolina Vaikšnoraitė tai patvirtino. „Kol kas daug informacijos neskelbiame, bet galime patvirtinti, kad vakar (sekmadienį) Kauno klinikose iš tiesų buvo atvežtas vaikas. Deja, jo gyvybė užgeso“, – sakė ji.

Atpažinti sunku

Meningokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas), rašoma ULAC internetinėje svetainėje. Ją sukelia Neisseria meningitidis – gramneigiama bakterija.

Kaip užsikrečiama meningokokine infekcija?

Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Bakterijų nešiojimas gali tęstis iki kelių savaičių. Inkubacinis periodas svyruoja 1–10 dienų (vidutiniškai 4 dienos). Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Pavojus susirgti yra ir kitiems: esant susirgimams virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, stresui ir kita.

Kokie simptomai?

Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas. Skiriamos šios klinikinės formos: lokalizuotos – lengvos (meningokokų nešiojimas, ūminis nosiaryklės uždegimas); generalizuotos – sunkios (meningokokcemija, meningitas, meningoencefalitas); retos formos (perikarditas, endokarditas, artritas, poliartritas, pneumonija ir kita).