Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.23 10:49

Pratybose „Geležinis vilkas 2“ kartu su NATO batalionu treniruojasi ir rezervo kariai

LRT.lt 2017.10.23 10:49

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione  daugiau kaip 100 parengtojo rezervo karių įpusėjo spalio 11 d. prasidėjusius trijų savaičių trukmės karinių įgūdžių atnaujinimo mokymus, teigiama KAM pranešime spaudai.

Įžanga į šias pratybas tapo individualių įgūdžių atnaujinimo etapas. Šios dalies metu rezervo kariai, prisiminę fizinius judėjimo mūšio lauke, patruliavimo, maskavimosi įgūdžius, atlikę kovinius šaudymus bei susipažinę su dabar naudojama ryšių technika, transporto priemonėmis, ginkluote, perėjo į kolektyvinio rengimo stadiją, integruotą į Generolo Silvestro Žukausko poligone vykstančias tarptautines lauko taktines pratybas „Geležinis vilkas 2“.

Pašauktiesiems rezervo kariams drauge su batalionu teko galimybė dalyvauti šiuose išskirtiniuose mokymuose, kurių metu oficialiai bus vertinama Ulonų dalinio gebėjimas vykdyti puolimo ir gynybos operacijas apgyvendintoje vietoje. Vertinimo rezultatai nemaža dalimi priklausys ir nuo rezervo karių kuopos, kaip sudėtinės planuojamų veiksmų dalies, kovinių užduočių sėkmingo atlikimo ir įgyvendinimo pratybų „Geležinis vilkas 2“ aktyviosios fazės metu, kuri  prasidės šią savaitę.

Parengtojo rezervo karių mokymai ir pratybos vykdomi pagal kasmetinį Lietuvos kariuomenės vado nustatytą planą. Šiais metais numatome į tokius mokymus pakviesti apie 500 parengtojo rezervo karių, o savo žinias jau atnaujino apie 400 buvusių šauktinų.

Privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę ar kitu būdu įgiję pagrindinį karinį pasirengimą ir nuolat atnaujinti karines žinias kviečiami kariai sudaro vadinamąjį parengtąjį rezervą. Šie asmenys kartu su kariniu vienetu kuriam jie yra priskirti, treniruosis 20–30 dienų per penkerius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi