Lietuvoje

2017.10.23 07:22

Primena, kaip lankant kapus nepakenkti gamtai

Zenonas Gipiškis, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.23 07:22

Spalio viduryje, prieš Vėlines, gyventojams aktyviau pradedant tvarkyti artimųjų kapus, kapinėse gerokai išauga atliekų kiekis. Atliekų tvarkytojai primena, kad didžioji jų dalis galėtų būti perdirbamos, jei gyventojai tvarkingai jas rūšiuotų.

Tvarkytojų darbą labiausiai apsunkina žaliosios atliekos – lapai, gėlių likučiai, šakos, kurias gyventojai dažnai meta į bendrus ar antrinių žaliavų konteinerius. Atliekų tvarkytojai primena, kad atvažiavę į kapines gyventojai pirmiausia turėtų išsiaiškinti, kur yra vieta žaliosioms atliekoms. Vienose kapinėse būna atvežti specialūs maišiai ar konteineriai, kitose – iškasta komposto duobė.

Nemažai atliekų kapinėse sudaro žvakių dėklai. Iš stiklo ar plastiko indelių, kuriuose buvo žvakės, pirmiausia reikėtų pašalinti vašką. Nuo stiklinių indelių prieš metant juos į stiklui skirtą konteinerį, būtina nuimti metalinius žvakių dangtelius. Nuo plastikinių indelių metalo nuimti nereikia, nes tiek plastikas, tiek metalas gali būti metamas į tą patį plastikui skirtą konteinerį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.