Lietuvoje

2017.10.22 23:36

Klaipėdoje atidarytos naujos patalpos menininkams ir amatininkams

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko bei Vakarų laivų gamyklos iniciatyva Klaipėdoje atidarytos „Pilies dirbtuvės“. Po vienu stogu kūrybingi klaipėdiečiai užsiims įvairiais menais ir amatais, vystys verslus ir bendradarbiavimo projektus.

Arti šimto kūrėjų įsikūrė buvusiose Baltijos laivų statyklos administracijos patalpose, senamiesčio pašonėje. Keturiuose pastato aukštuose, beveik 2 tūkst. kvadratinių metrų plote jau darbuojasi juvelyrai, mados dizaineriai, drabužių kūrėjai, baldų restauratoriai, muzikos grupių, šokių mokytojai, fotografai ir kitų menų bei amatų atstovai.

 „Tai yra labai populiarus formatas užsienyje vadinamas  „Maker space“ turėti pačią bendruomenę kūrėjų, kurie galėtų vykdyti savo kažkokius bendrus projektus, kad jie nedirbtų kažkur pramoniniuose rajonuose po vieną šaltyje, nes dabar taip buvo“, – sako „Pilies dirbtuvių“ koordinatorė Solveiga Kurgonaitė.

Išsinuomoti jaunam kūrėjui gerai įrengtas patalpas miesto centre  – ne tik brangu, bet ir sudėtinga.

 „Didžiulė problema ypač tiems, kurie, kaip minėjau, sakykim triukšmauja arba dirba šiek tiek nešvarius darbus. Mes visą laiką tada trukdom kažkam. Arba viršuje, arba apačioj, arba patalpos turi būti tokios, kad daugiau nieko nėra, ar ne. Ką labai sudėtinga Klaipėdoje turbūt surasti“, – pripažįsta meninių baldų restauratorė Akvilė Poškienė.

Kūrėjai džiaugiasi ir nebrangia patalpų nuoma – kvadratinis metras čia kainuoja 1,5 euro ir dar komunaliniai mokesčiai. Įrengta kortelių skaitytuvų sistema leis žmonėms į savo dirbtuves patekti bet kuriuo paros metu, kada tik ateis įkvėpimas kurti. Tokio pobūdžio dirbtuvės uostamiestyje – pirmosios.

Daugiau apie „Pilies dirbtuves“ – Marijos Gabrienės reportaže.