Lietuvoje

2017.10.22 19:02

Kaune bus jungiamos slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigos

Kauno taryba nusprendė pertvarkyti tris miesto slaugos ligonines – prie Kazio Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės prijungti Kauno bei Panemunės slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigas. Ateityje planuojama plėstis – statyti naujus pastatus ir taip bent iš dalies sumažinti paslaugų laukiančių pacientų eiles.

Teisėsaugininkai aiškinasi, kur ir kaip iš Kauno Kazio Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės sąskaitų dingo dešimtys tūkstančių eurų. Dėl galimo didelės vertės svetimo turto išvaistymo įtarimai pareikšti vienam asmeniui. Apie galimą nusikaltimą savivaldybei pranešė vasarą šios slaugos ligoninės direktore pradėjusi dirbti Žydrė Nutautienė.

Kol teisėsaugininkai aiškinasi galimo nusikaltimo aplinkybes, Kazio Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje numatomos pertvarkos.

Būtent prieš šios slaugos įstaigos Kauno taryba nusprendė prijungti dar dvi miesto slaugos ligonines – Slaugos bei Panemunės slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigas.

„Atlikus analizę pamatėme, kad skiriasi savivaldybės pavaldumo slaugos ligoninių kokybinei veiklos rodikliai, vienose jie geresni, kitose prastesni, manome, kad suvienodinus įstaigų valdymą, gerąją praktiką, kuri taikoma geresniais rezultatais pasižyminčioje įstaigoje į kitus būsimos ligoninės padalinius ir tokiu būdu tikimės, kad kokybė tikrai pagerės“, – sakė Kauno sav. Sveikatos apsaugos sk. vedėja Asta Gamienė.

Slaugos paslaugų poreikis mieste auga. Tą patvirtina ir demografiniai rodikliai – gimstamumas mažėja, visuomenė sensta, daugėja lėtinių ligų. Vien Kazio Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje – 90 stacionarių lovų, visos užimtos, o laukiančiųjų eilėje – antra tiek pacientų.

Sujungus įstaigas sumažės administracijos darbuotojų, o sutaupytus etatus planuojama skirti personalo darbuotojams, kurie, tikinama, darbo nepraras, nes jų ir taip trūksta.

„Mes galim šitų etatų sutaupytų sąskaita pakalbėti apie slaugos personalo didinimą, vėlgi yra ne paslaptis, kad slaugos personalo per mažai ir tai duotų galimybę plėsti slaugos paslaugą tam, kad papildomai galėtų būtų priimami žmonės“, – teigė Ž. Nutautienė

Pasak savivaldybės atstovės, miesto slaugos ligoninėse yra 345 vietos, iš viso Kaune – kiek daugiau nei 400, o eilėje laukia dvigubai daugiau pacientų. Ateityje planuojama statyti naujų pastatų ir sukurti dar 200 slaugos vietų.